Ďalšia dráma pre Good Angels

Publikované: 11.10.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Good Angels Košice vs. Piešťanské Čajky

Dva mimoriadne náročné súboje v rozpätí štyroch dní odohrali v našej najvyššej súťaži basketbalistky Good Angels Košice. Potom, ako v stredu zvládli napínavý duel na palubovke Ružomberka (64:56) sa v sobotu poriadne zapotili aj v repríze ostatného extraligového finále, v ktorej však napokon dokázali zdolať ambiciózne Piešťanské Čajky.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 63:52 (16:20, 29:23, 49:40)
Good Angels: Žirková 10 /3 trojky/, Langhorne 9 /9 doskokov/, Oblak 8, Kiššová 5, Jurčenková 4 (Bálintová 12, Hruščáková 9, Stehlíková 6). Tréner: M. Kováčik
Piešťany: M. Páleníková 14, T. Páleníková 12, Krč-Turbová 9, Bartoňová 2, Parker 0 (Engelman 6, Dudášová, Oroszová a Pilátová po 3). Tréner: M. Pospíšil
TH: 14/19 – 9/16, fauly: 22 – 23, 5 faulov: 35. min. A. Jurčenková – 27. min. N. Parker, 37. min. M. Engelman, technická chyba: 37. min. M. Pospíšil (hlavný tréner Piešťan), rozhodcovia: J. Kovalčík, Mir. Matejčík a T. Turček, štvrtiny: 16:20, 13:3, 20:17, 14:12

Zápas sa začal menšou – trojbodovou – šnúrou obhajcu titulu, no vicemajster rýchlo potvrdil predpoklady hovoriace o tom, že to na dvanásťnásobného šampióna chce skúsiť. A sprvoti to úspešne skúšali najmä sestry Páleníkové, ktoré sa postarali o úvodných 14 bodov Čajok a tie po deviatom bode staršej Marty v 5. minúte viedli o sedem bodov (7:14).

Následne zaúradovali tréneri, ktorí pristúpili k prvým striedaniam a tie lepšie fungovali na strane „žlto-modrých“. Tie ešte do prestávky stiahli manko na štyri body a v polovici 12. minúty po treťom zásahu bývalej opory Piešťan Romany Stehlíkovej sa začínalo odznova (20:20). Od tohto momentu začali hostiteľky preberať taktovku zápasu a do konca prvého polčasu odskočili súperkám na 6 bodov.

Aj pomerne nízky polčasový rozdiel skóre prispel k tomu, že po obrátke videla Angels aréna značne nervózne stretnutie. V polovici 23. minúty v ňom Košičanky zvýšili náskok na 14 bodov (37:23), o štyri minúty neskôr však Piešťany aj s prispením série troch trojok znížili na 5 bodov (41:36), no do štvrtého dejstva napokon predsa len vstupovali domáce s takmer dvojciferným náskokom.

Ani to však do ich radov potrebný herný pokoj, ktorý v tomto zápase márne hľadali oba tímy, neprinieslo. Dá sa povedať, že vykúpenie pre „žlto-modré“ priniesla na konci 36. minúty trojka Martiny Kiššovej. Tá ich opäť dostala do deväťbodového vedenia (54:45) a síce mohutne finišujúce Čajky sa dokázali dotiahnuť na 5 bodov (54:49), no hráčky Good Angels si už víťazstvo postrážili.

Program najbližších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
14. 10. 2015: GOOD ANGELS – Salamanca (Šp.) /Angels aréna, 17.45 h. – 1. kolo EuroLigy FIBA/
16. 10. 2015: GOOD ANGELS – ŠBK Šamorín /Angels aréna, 18.00 h. – 5. kolo Extraligy SR/
17. 10. 2015: BAM Poprad – GOOD ANGELS /Aréna Poprad, 17.30 h. – 8. kolo Extraligy SR/
21. 10. 2015: Fenerbahce Istanbul (Tur.) – GOOD ANGELS /19.00 h. – 2. kolo EuroLigy FIBA/
24. 10. 2015: GOOD ANGELS – Banská Bystrica /Angels aréna, 18.00 h. – 9. kolo Extraligy SR/
28. 10. 2015: GOOD ANGELS – Galatasaray Istanbul (Tur.) /Angels aréna, 17.45 h. – 3. kolo EuroLigy/
31. 10. 2015: Cassovia – GOOD ANGELS /SOŠŽ Palackého ul., Košice – 9. kolo Extraligy SR/