Žlto-modré kamene zvalcovali Španielky

Publikované: 15.10.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

GOOD ANGELS Košice vs. Perfumerías Avenida Salamanca (Foto: RNDr. Ľubomíra Ištoňová)

{+s41711}

Aj vplyvom víťaznej eufórie zanikol v Angels aréne veľký „hukot“. Ten spôsobili kamene, ktoré sa po prvom euroligovom zápase novej sezóny doslova zosypali zo „žlto-modrých“ srdiečok po víťazstve nad španielskym vicemajstrom. Ten asi čakal všetko možné, len nie to, ako sa naň dvanásťnásobný slovenský šampión pripravil a už vôbec nie na to, ako mu úvod stretnutia východniarky „okorenili“.

GOOD ANGELS Košice – Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 66:47 (26:8, 43:21, 56:37)
Good Angels: Oblak 13, Langhorne /14 doskokov/ a Kiššová po 10, Jurčenková 6, Bálintová 3 (Žirková 16 /3 trojky/, Hruščáková 6 /9 doskokov/, Stehlíková 2, Janoščíková 0). Tréner: Maroš Kováčik
Parfumerias: Marginean 12, Gemelos 10, Gidden 8 /8 doskokov/, Ndour 4 /10 doskokov/, Domínguez 2 (Rodríguez 7, Ortiz a Vitola po 2, Lelas 0). Tréner: Alberto Miranda
TH: 6/8 – 14/15, fauly: 17:16, 5 faulov: 35. min. A. Jurčenková (Good Angels), trojky: 6/19 – 1/18, rozhodcovia: A. Milojević (Maced.), M. Nedović (Slovin.) a S. Teixeira (Por.), diváci: 2000, štvrtiny: 26:8, 17:13, 13:16, 10:10.

Spočiatku mohli diváci prítomní v domovskom stánku Good Angels nadobudnúť dojem, že začiatok duelu je povestným oťukávaním, ktoré je typické pre súboje otvárajúce sezónu. No ako sa neskôr ukázalo, bol to len veľmi dômyselný ťah zo strany domácich ako súpera zaskočiť a potom naň vybehnúť. Jasné, toto sme si teraz vymysleli. Ale dianie na palubovke tomu verne zodpovedalo.

Už po štyroch minútach požiadala lavička hostí za stavu 7:2 o oddychový čas. Málo platné. Košický stroj už mal premazané všetky skrutky, zahriate strelecké valce a pevne napnuté defenzívne klinové remene, v ktorých pevne zovrel už aj tak kŕčovito hrajúceho súpera. Ten o ďalšie štyri minúty neskôr prehrával dvojnásobným rozdielom (19:8) a do konca štvrtiny stihol inkasovať ešte sedem bodov.

V závere prvej desaťminútovky Zuzana Žirková trojkou pečatila skóre otváracieho dejstva na 26:8, po krátkej pauze kapitánka „žlto-modrých“ ďalším presným pokusom spoza oblúka zvýšila na 29:8 a po tretej trojbodovej rane ostrieľanej matadorky boli v 13. minúte Španielky „vybavené“ – 32:10. Ako-tak sa do „veľkej“ prestávky dali dokopy, keďže vo zvyšných siedmich minútach polčasu strelili 11 bodov.

Tohtoročný štrnásty októbrový večer však už jasne patril hráčkam Good Angels. Tie nepoľavili ani po zmene strán a dali si sakramentsky dobrý pozor na očakávaný pokus o nápor zo strany Salamancy… a ten sa aj preto v podstate nekonal. Defenzíva Košičaniek pracovala spoľahlivo a aj keď presnosť ich mušky už nebola taká, ako v prvej polovici duelu, tak neustále držali súpera na dištanc.

Vysmiate a prakticky nezadýchané (opäť autor preháňa – pozn. autor) dohrali východniarky duel, pred ktorým ich strašilo viacero otáznikov. Ich poctivý a koncentrovaný výkon však všetky zahnal do zabudnutia a Angels aréna mohla po záverečnom klaksóne po prvýkrát (a verme, že nie naposledy) v novej euroligovej edícii jasať a zaslúžene domácim basketbalistkám aplaudovať.

Najbližší zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

dohrávka 5. kola ženskej basketbalovej Extraligy SR
16. 10. 2015 (piatok) o 18.00 h.: GOOD ANGELS – ŠBK Šamorín (Angels aréna, Košice)
rozhodujú: Tomáš Lukáš – Stanislav Bara – Ladislav Bartoš; komisár: Dušan Hricišin

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
17. 10. 2015: BAM Poprad – GOOD ANGELS /Aréna Poprad, 17.30 h. – 8. kolo Extraligy SR/
21. 10. 2015: Fenerbahce Istanbul (Tur.) – GOOD ANGELS /19.00 h. – 2. kolo EuroLigy FIBA/
24. 10. 2015: GOOD ANGELS – Banská Bystrica /Angels aréna, 18.00 h. – 9. kolo Extraligy SR/
28. 10. 2015: GOOD ANGELS – Galatasaray Istanbul (Tur.) /Angels aréna, 17.45 h. – 3. kolo EuroLigy/
31. 10. 2015: Cassovia – GOOD ANGELS /SOŠŽ Palackého ul., Košice – 9. kolo Extraligy SR/