Čajky zdolali v krátkom slede Banskú Bystricu aj druhýkrát

Publikované: 21.10.2015 Autor/Zdroj: Tomáš Horký

Piešťanské Čajky vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: Laco Ďuračka)

Dnes o 18:00 hod. sa začala dohrávka 1. kola extraligy žien v ktorej privítali Piešťanské Čajky tím z Banskej Bystrice, tento zápas dopadol podľa predpokladov a domáce zaknihovali „povinné“ víťazstvo.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 83:26 (46:12)
Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 6, Bartoňová 4, Engelman 14, M. Páleníková 12, Parker 21 (Dudášová 5, Oroszová 2, Pilátová 7, Felixová 7, T. Páleníková 5, Balážová) Tréner: M. Pospíšil.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Piperková 7, Jelenčíková 2, Štefaňáková, Ozdincová, Mištinová 4, Moravčíková 4 (Voskárová, Stašová 2, Matejčíková 7, Števulová, Kovalčíková, Bačová), Tréner: M. Michálik
TH: 10/7 – 6/5. FAULY: 9 – 16. TROJKY: 6 – 3. DIVÁCI: 220. ROZHODCOVIA: Pipiška, Bara, Bartoš. ŠTVRTINY: 30:7, 16:5, 18:9, 19:5 .

Vstup do stretnutia mali lepší Čajky a po piatich minútach viedli 15:6. Darila sa im trojbodová streľba, i rýchle protiútoky. Do konca prvej časti ešte hostkám odskočili na 30:7. Hosťujúce „pumy“ sa v druhej časti cez pozornú obranu domácich len ťažko dostávali do zakončenia. Čajky svoj náskok postupne navyšovali, no až tak produktívne, ako v prvej časti neboli. Na prestávku sa šlo za stavu 46:12. Hostky sa síce začali o niečo viac presadzovať, no stále to bolo málo na to, aby sa k Čajkám bližšie dotiahli. Piešťanky ovládli aj tretiu časť v pomere 18:9 a pred poslednou časťou mali pohodlný náskok. V nej Čajky opäť jednoznačne dominovali a svoj náskok ešte navýšili na konečných 83:26.

13:6, 30:7, 39:10, 46:12, 59:16, 64:21, 71:23, 83:26

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: Som hlboko sklamaný s výkonom družstva. Podali sme najslabší výkon v tejto sezóne. Nenachádzali sme charakter, vôľu … nič. Ďalšie slová sú zbytočné. Súper bol o triedu, dve lepší. Čajkám želáme veľa šťastia proti Adane.

Nadia Parker, Piešťanské Čajky: Dnešný zápas sme vyhrali, pretože sme hrali ako tím a nasledovali sme náš cieľ a dodržovali sme určené pravidlá. Preto sme boli schopní dobre zahrať v defenzíve a jednoducho bodovať v útoku.

Richard Kucsa, asistent trénera Piešťanských Čajok: Zápas mal rovnaký priebeh, ako predošlý proti tomuto súperovi. Avšak tentokrát sme udržali koncentráciu aj v priebehu druhého polčasu. Našu kvalitu sme ukázali počas celého zápasu, mrzí ma však 16 skazených lôpt podľa zápisu hernej štatistiky. Gratulujem dievčatám k víťazstvu.

Petra Števulová, Banská Bystrica: Do zápasu sme chceli nastúpiť bojovne. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo, hrali sme odovzdane a nekoncentrovane. Musíme sa poučiť z vlastných chýb a do ďalších zápasov nastúpiť odhodlanejšie, s väčším nasadením a hlavne chuťou.