Prekvapenie sa nekonalo

Publikované: 21.10.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Fenerbahce Istanbul vs. Good Angels Košice (Foto: FIBA/Ahmet Hopyar)

S miernou dávkou odhodlania zaskočiť favorita, ale najmä so značným prídelom ostražitosti vstupovali basketbalistky Good Angels Košice do druhého duelu novej edície EuroLigy FIBA na pôde tureckého Fenerbahce Istanbul. Tá bola v predošlých euroligových vystúpeniach pre „žlto-modré“ zakliatou a tento fakt ostal v platnosti aj po záverečnom klaksóne ostatného vzájomného stretnutia.

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – GOOD ANGELS Košice 62:45 (11:12, 28:25, 44:34)
Fenerbahce: Quigley 18, Vardarli Demirmen 14, Lavender 5, Canitéz 3, Hollingsworth 2 (Kobryn /8 doskokov/ a Verameyenka /10 doskokov/ po 9, Cakir 2, Dogan 0). Tréner: Georgios Dikeoulakos
Good Angels: Langhorne 21 /13 doskokov/, Kiššová 7, Bálintová 5, Oblak a Jurčenková po 4 (Hruščáková 4, Žirková 0). Tréner: Maroš Kováčik
TH: 9/18 – 14/18, fauly: 18 – 21, 5 faulov: 33. min. A Jurčenková a 39. min. T. Oblak (obe Good Angels), rozhodcovia: A. Panther (Nem.), M. Horozov (Bul.) a I. Ivanovič (Srb.), trojky: 3/14 – 1/15, štvrtiny: 11:12, 17:13, 16:9, 18:11

A pritom Košičanky zápas vôbec nezačali. Opatrne ladená úvodná štvrtina napokon tesne, ale predsa vyznela v ich prospech (12:11). Ako sa neskôr ukázalo, to bolo v ďalšom priebehu na škodu hráčok Good Angels, ktoré v nasledujúcich dvoch dejstvách nezachytili dobré vstupy „vyhecovaných“ hostiteliek do druhej a tretej štvrtiny.

Na prelome prvých dvoch zaznamenali domáce desaťbodovú šnúru, ktorou otočili vývoj duelu a v jeho 16. minúte už náš majster prehrával 12:21. Ten sa síce do polčasovej pauzy spamätal a do kabín odchádzal len s trojbodovým mankom (25:28), no po siedmich minútach tretej štvrtiny sa mu Turkyne opäť dokázali vzdialiť na dvojciferný rozdiel (29:39).

Aj vplyvom vypracovaného náskoku odohrali hráčky Fenerbahce poslednú štvrtinu rutinérsky a aj v nej, tak ako v celom stretnutí, sa mohli spoľahnúť na bývalú členku tímu Good Angels Allie Quigley, ktorá nastrieľala 18 bodov. Honor najlepšej strelkyne duelu sa ušiel Crystal Langhorne, pre ktorú však 21 bodov a 13 doskokov je len slabou náplasťou na prehru „žlto-modrých“ o konečných 17 bodov.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

9. kolo ženskej basketbalovej Extraligy SR
24. 10. 2015 (sobota) o 18.00 h.: GOOD ANGELS Košice – Banská Bystrica (Angels aréna)
rozhodujú: Michal Perečinský – Vladimír Daňo – Martina Mekelová; komisár: Dušan Hricišin
vzájomná bilancia v sezóne 2015/16: 1 – 0 (88:40v)

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
28. 10. 2015: GOOD ANGELS – Galatasaray Istanbul (Tur.) /Angels aréna, 17.45 h. – 3. kolo EuroLigy/
31. 10. 2015: Cassovia – GOOD ANGELS /SOŠŽ Palackého ul., 17.00 h. – 10. kolo Extraligy SR/
02. 11. 2015: Slovan Bratislava – GOOD ANGELS /ŠH Dom športu, 18.00 h. – 4. kolo Extraligy SR/
04. 11. 2015: Dinamo Kursk (Rus.) – GOOD ANGELS (Kursk, 17.00 h. – 4. kolo EuroLigy FIBA/
07. 11. 2015: GOOD ANGELS – Slovan Bratislava /Angels aréna, 18.00 h. – 11. kolo Extraligy SR/
11. 11. 2015: GOOD ANGELS – Famila Schio / Angels aréna, 17.45 h. – 5. Kolo EuroLigy FIBA/