Thriller v "žlto-modrej" réžii

Publikované: 29.10.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Good Angels Košice vs. Galatasaray Istanbul, Kiššová (5) vs. Caglar (35) (Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová)

V súboji nášho dvanásťnásobného šampióna Good Angels Košice s úradujúcim majstrom Turecka Galatasaray Istanbul sa očakávalo toľko možných scenárov, že v tábore „žlto-modrých“ v podstate nevedeli, čo majú očakávať. Napokon sa z tohto mixu vykľul nádherný basketbalový večer, po ktorom vypredaná Angels aréna mohla zaslúžene aplaudovať domácim hráčkam.

Tentoraz nezačneme zvyčajnou štatistikou, ale svetlá rámp upriamime na hlavnú strojkyňu cenného triumfu klubu z metropoly východu. Tým, že budeme chvíľu hovoriť len o jednej hráčke nechceme znižovať kvalitu predvedenej hry celého košického kolektívu. No to, čo v poslednú tohtoročnú stredu predviedla slovinská reprezentantka Teja Oblak si zaslúži absolutórium.

GOOD ANGELS Košice – Galatasaray Istanbul (Tur.) 54:49 (16:10, 30:25, 40:37)
Good Angels: Oblak 14, Langhorne 12 /13 doskokov/, Jurčenková 8, Bálintová a Kiššová 0 (Johnson 8, Hruščáková 6, Stehlíková 4, Žirková 2). Tréner: M. Kováčik
Galatasaray: Dubljević 16, Alben a Caglar po 8, Martínez 3, Kulichová 2 (Loyd 9, Günay 3, Köksal 0). Tréner: E. Memnun
TH: 6/10 – 12/17, fauly: 19 – 19, 5 faulov: 40. min. N. Martínez (Galatasaray), trojky: 2/12 – 3/11, rozhodcovia: O. Jokić(Č. Hora), B. Mrdak (Srb.) a J. Tomić (Chorv.), diváci: 2200, štvrtiny: 16:10, 14:15, 10:12, 14:12.

Už od úvodu bolo jasné, že diváci neuvidia strelecké hody a už v žiadnom prípade nie zápas, ktorý by bolo možné porovnať s tým proti Salamance. Oba tímy sa až pekelne sústredili na všetky defenzívne činnosti a skóre stretnutia po vyše piatich minútach hry (6:4) bolo pôstnejšie ako jedlá servírované medzi Popolcovou stredou a Veľkým piatkom.

Košičanky viedli väčšinu útokov s opatrnosťou rovnajúcou sa prieskumnej misii mínového poľa a našľapovať sa snažili s maximálnou opatrnosťou. Za trpezlivosť boli ešte v priebehu polčasu odmenené viacerými sľubnými náskokmi. Tie síce súper takmer vždy zlikvidoval, no stálo ho to príliš veľa síl, čo mu v závere znemožnilo vystupňovať vzdor a snahu o obrat.

Po polčase, ktorý domáce vyhrali 30:25, sa na chvíľu obraz hry zmenil. Arbitri odpískali hráčkam Good Angels v priebehu troch minút štyri fauly a tím od Bosporu sa v 25. minúte takmer „prešestkoval“ k vyrovnaniu (32:31). Košičanky sa však s nastaveným trendom vyrovnali a obozretným bránením naďalej doslova týrali hosťujúce zakončovateľky. Aj keď ich tréner videl po zápase problém inde…

„Žlto-modré“ si vysokú mieru koncentrácie dokázali udržať až do záverečného klaksónu a snaha celku z Istanbulu o „zázrak“ nemala šancu na úspech. Síce 15 sekúnd pred koncom za stavu 52:49 pri dvoch „šestkách“ Crystal Langhorne, mohlo neodolať zopár nechtov niektorých fanúšikov zdrvujúcemu ataku zo strany chrupu, no konečné víťazstvo o 5 bodov dozaista stálo za túto malú obeť.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

10. kolo ženskej basketbalovej Extraligy SR
31. 10. 2015 (sobota) o 17.00 h.: Cassovia Košice – GOOD ANGELS Košice (SOŠŽ Palackého ul.)
rozhodujú: Anton Šarišský – Vladimír Daňo – Martina Mekelová; komisár: Jozef Bojčík
vzájomná bilancia v sezóne 2015/16: 0 – 1 (35:97v)

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
02. 11. 2015: Slovan Bratislava – GOOD ANGELS /ŠH Dom športu, 18.00 h. – 4. kolo Extraligy SR/
04. 11. 2015: Dinamo Kursk (Rus.) – GOOD ANGELS (Kursk, 17.00 h. – 4. kolo EuroLigy FIBA/
07. 11. 2015: GOOD ANGELS – Slovan Bratislava /Angels aréna, 18.00 h. – 11. kolo Extraligy SR/
11. 11. 2015: GOOD ANGELS – Famila Schio / Angels aréna, 17.45 h. – 5. kolo EuroLigy FIBA/
14. 11. 2015: ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS /ŠC Samaria, 18.00 hod. – 12. kolo Extraligy SR/