Čajky zdolali bratislavský Slovan o 47 bodov

Po stredajšom zápase Európskeho pohára sa Čajky už v sobotu predstavili opäť v rámci slovenskej extraligy v Bratislave. V zápase so Slovanom Čajky opäť dominovali a napokon zvíťazili jednoznačným rozdielom 97:50.

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 50:97 (8:27, 13:17, 13:25, 16:28)

Čajky v zápase od začiatku dominovali a už po prvej štvrtine mali vysoký náskok 27:8. V druhej časti sa hra síce mierne vyrovnala, no napriek tomu Čajky navyšili skóre na polčasových 43:21. Po zmene strán Piešťanky súperky k ničomu vážnejšiemu nepúšťali, tretiu i štvrtú štvrtinu vyhrali jednoznačným pomerom až sa skóre zastavilo na konečných 97:50.

Zostava/body Čajok: Dudášová 7, Oroszová 13, Krč-Turbová 15, Pilátová 2, Felixová 19, Bartoňová 8, Engelman 16, T. Páleníková 4, M. Páleníková 13,

Richar Kucsa, asistent trénera Piešťanských Čajok: Zápas sme rozohrali dobre a už v prvej štvrtine sme si vybudovali náskok. Využívali sme situácie, ktoré nám súper ponúkal a bodový rozdiel sme zveľaďovali až do konca zápasu.

Mária Felixová, Piešťanské Čajky: V zápase sme chceli dokázať svoju kvalitu a už od prvej minúty sme súperovi nechceli dať v žiadnej situácii nič zadarmo, čo sa nám až na pár výpadkov aj darilo. Dominovali sme na doskoku aj v individuálnych činnostiach a zápas sme mali pod kontrolou.