Čajky dobyli Istanbul! Besiktas zdolali 79:75

Besiktas JK Istanbul – Piešťanské Čajky 75:79 (19:21, 17:20, 14:15, 25:23)

Piešťanské Čajky: Dudášová 7, Oroszová 13, Felixová 4, Bartoňová 14, M. Páleníková 14 (Krč-Turbová 9, Pilátová, Engelman 12, T. Páleníková 2, Parker 4)

Besiktas JK Istanbul: Cora 6, Ivegin 9, Ivankovic 16, Pondexter 27, Grishaeva 15 (Güler, Uzun, Albayrak)

TH: 26/10 – 14/9. FAULY: 16 – 23, 5 faulov: 36. Engelman, TROJKY: 6 – 1. DIVÁCI: – ROZHODCOVIA: Volodymyr Pediev (UKR), Erion Hoxhaj (ALB), David Berishvili (GEO) ŠTVRTINY: 19:21, 17:20, 14:15, 25:23

Čajky zvučného mena nezľakli a začali hrať aktívnejšie. Ich aktivita bola pečatená dvomi trojakmi po sebe z rúk Dudášovej a Bartoňove a viedli o piatich minútach 12:5. V ďalšej časti sa hra vyrovnala, Čajky začali viac faulovať, z čoho ťažili domáce hráčky. Napriek tomu si Čajky dokázali udržať Besiktas nadostrel a napokon aj vyhrali prvú štvrtinu, keď v poslednej sekunde skórvala za dva body Marta Páleníková. Prvú časť Piešťanky vyhrali v pomere 21:19. Hoci v úvode druhej časti mal navrch Besiktas, Čajky sa nevzdali a začali hrať dravejšie, domáce hráčky dostávali pod tlak a tie začali chybovať. Toho Čajky využili, začali premienať rýchle protiútoky a do konca prvého polčasu dokonca Besiktasu odskočili na 41:36.

Čajky spravili výbornú prácu v tretej štvrtine, kedy domácim hráčkam odskočili a po tretej časti viedli 56:50. V poslednej štvrtine sa hral basketbal hore dole, dievčatá si nič nedarovali a Čajky začali výborne, keď sa dvomi trojkovými hodmi presadila Oroszová. Hostky si neskôr vytvorili enormný tlak, no Čajky nedovolili súperkam dotiahnuť sa a koncentrovanou hrou v závere vybojovali konečné víťazstvo 79:75. Pre Čajky je to prvá výhra v EuroCupe. Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Vedeli sme, že nastúpime proti kvalitnému tímu so skvelými individualitami a museli sme sa na to skvelo pripraviť. To sa nám aj podarilo a počas zápasu sme dokázali využiť slabé stránky Besiktasu. Je to pre nás veľké víťazstvo. Stojíme však pevne nohami na zemi, chceme sa krok po kroku zlepšovať a aj v ďalších zápasoch nadviazať na tento výsledok.