Basketbalistky extraligový súboj o štvrté miesto so Šamorínom nezvládli

Publikované: 29.11.2015 Autor/Zdroj: bl/Bystricoviny.sk Foto: bl/Bystricoviny.sk

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. ŠBK Šamorín (Foto: bl/Bystricoviny.sk)

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica prehrali ďalší domáci duel na Štaivničkách. Tentoraz v priamom súboji o štvrté miesto podľahli Šamorínu o jedenásť bodov 59:70. Potvrdili tak, že viac sa im darí na palubovkách súperov, keďže pod Urpínom v tejto sezóne vyhrali doposiaľ iba raz.

V prvej štvrtine sme držali so Šamorínom krok. Súper síce išiel do vedenia 0:4 i 3:7, no košmi našej najlepšej hráčky Mištinovej sme otočili skóre na 8:7. Potom Bystričanky mali takmer trojminútový výpadok, čo hostky využili a znovu viedli, tentoraz už o päť bodov. Dokázali sme však kontrovať. Po dvojke Bačovej, trestnom hode Matejčíkovej a trojke Števulovej sa menil stav v náš prospech – 16:15. Žiaľ posledné dve minúty prvej štvrtiny ´pumy´ nezvládli a prehrali ju 16:21.

V druhej štvrtine sme najprv Moravčíkovou a Jelenčíkovou znížili na rozdiel dvoch bodov. Pribrzdila nás trojka hosťujúcej Mračnovej, ale po košoch Moravčíkovej a Števulovej bolo len 25:26, na čo zastupujúci tréner Šamorínu reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkyniam pomohol, pretože po ňom sa naše basketbalistky nedokázali viac ako päť minút presadiť. Bodoval iba súper, ktorý vedenie navýšil na deväť bodov. Jediný kôš dala za dva body len Mištinová a keďže po nej ešte kontrovala z trestného hodu produktívna Slamová, polčas sme prehrali 27:35.

Po veľkej prestávke sa žiadny obrat nekonal. V našom tíme totiž dávala koše iba Mištinová a to bolo žiaľ málo. Šamorínčanky boli agresívnejšie v obrane, mali výškovú prevahu, čo využívala hlavne Vyňuchalová. V tretej štvrtine sme zaznamenali len deväť bodov a keďže súper s úspešnosťou streľby až taký problém nemal, o zápase už bolo prakticky rozhodnuté. Do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 36:52. Hostky vedomé si svojho náskoku hrali umne, v jednej chvíli vedenie dokonca navýšili na rozdiel devätnástich bodov, keď sa darilo hlavne Slamovej. Až v posledných troch minútach zápasu sme znížili nepriaznivý výsledok, no na zdramatizovanie duelu Bystričanky pomýšľať nemohli.

Zápas odkoučoval za zdravotne indisponovaného trénera Šamorínu Stanislava Onušku jeho asistent Albert Diósi. Podľa našich informácii skončil Onuška (inak Banskobystričan, pozn. red.) v Rooseveltovej nemocnici so zlomenou nohou.

Najbližšie sa predstaví naše ŠKP 08 doma v sobotu 5. decembra. V hale na Štiavničkách privítame v derby cez kopec MBK Ružomberok. Duel sa začne o 18.00 hodine.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 59:70 (16:21, 27:35, 36:52)
Štvrtiny: 16:21, 11:14, 9:17, 23:18. TH: 9/4 – 7/4. Fauly: 15 – 14. Trojky: 7 – 8. Rozhodovali: Turčin, Kurpaš a Gálová. Diváci: 250.
ŠKP 08: Stašová 3, Jelenčíková 7 (1), Piperková 0, Mištinová 23 (3 – 100% úspešnosť trojkových pokusov), Moravčíková 6 /Števulová 8 (2), Bačová 7 (1), Matejčíková 5, Štefaňáková 0, Voskárová 0/.
Najviac bodov Šamorín: Slamová 20, Mračnová 16 (3 trojky), Vyňuchalová 12

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Oproti prvému vzájomnému zápasu nastúpil súper s Vyňuchalovou a novou posilou Bartánusovou. Odzrkadlilo sa to na sile Šamorína, no aj tak to bol hrateľný zápas. V obrane sme nepodali veľmi dobrý výkon a to bolo rozhodujúce. Súperovi gratulujem k zaslúženej výhre a fanúšikom za to, že si opäť našli cestu na Štiavničky a prišli nás podporiť.“

Miroslava Mištinová, najlepšia hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Na stretnutie sme boli pripravené, avšak vlastnými chybami najmä v obrane sme celý zápas ťahali za kratší koniec. Súper si vďaka úspešným streleckým pokusom vytvoril náskok, ktorý sme už do konca zápasu nedokázali zmazať .“

Albert Diósi, asistent trénera Šamorínu: „Boli sme lepší a skúsenejší, súper na druhej strane o niečo rýchlejší a agresívnejší. Bystričanky hrozili z rýchlych protiútokov a predviedli aj slušnú streľbu. My sme mali výškovú prevahu a duel sme hlavne skúsenosťou vyhrali.“

Angelika Slamová, hráčka ŠBK Šamorín: „Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, pretože s Bystričankami sme doma prehrali, takže teraz sme chceli u nich vyhrať. Víťazstvo nám priniesla podľa mňa hlavne agresívna hra v obrane. V útoku sme podali kolektívny výkon, koše nám padali aj spoza veľkého oblúka, čiže sme spokojné s predvedenou hrou i výsledkom.“