V predĺžení kikiríkal galský kohút

Publikované: 03.12.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. ESBVA Lille Metropole, Johnson(42) vs. Podrug(10) a Kamba (12) (Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová)

V porovnaní so súbojom s talianskym Schiom bolo prvé „poreprezentačné“ euroligové vystúpenie basketbalistiek Good Angels Košice síce podstatne vyrovnanejšie, no napokon aj celok z francúzskeho Lille bol nad sily nášho dvanásťnásobného majstra. Ten síce dokázal dramatický duel doviezť do predĺženia, no v ňom zaplnená Angels aréna videla víťaznú radosť hráčok z krajiny galského kohúta.

GOOD ANGELS Košice – Lille Métropole (Fr.) 55:60 pp (14:15, 27:26, 40:39, 50:50)
Good Angels: Langhorne 20 /11 doskokov/, Oblak 11, Jurčenková 6 /8 doskokov/, Žirková 4 /8 doskokov/, Kiššová 0 (Johnson 14 /3 trojky a 9 doskokov/, Bálintová, Hruščáková a Stehlíková 0). Tréner: Maroš Kováčik
ESBVA-LM: Sacko 15 /8 doskokov/, Gomis 12, Kaltsidou 7, Bremont a Amant po 2 (Mahoney 16, Gaye 4, Kamba 2, Podrug a Aubert 0). Tréner: Frédéric Dusart
trojky: 4/16 – 2/14, TH: 9/14 – 8/9, fauly: 16 – 22, technická chyba: 33. min. S. Johnson (Good Angels), rozhodcovia: D. Kralj (Bos. a Herc.), R. Peerandi (Est.) a A. Šarapa (Biel.), diváci: 2000, štvrtiny: 14:15, 13:11, 13:13, 10:11, 5:10.

Po úvodnom oťukávaní vyšiel opatrný úvod lepšie hostiteľkám, ktoré však otvárací „nástrel“ zastavili na čísle päť (7:2), aby vzápätí hluchou streleckou trojminútovkou umožnili súperkám otočiť na 7:11. Ešte v prvom dejstve dokázala „žlto-modré“ šesťbodovou šnúrou reštartovať Crystal Langhorne (13:11), no aj tak sa táto desaťminútovka stala tesnou francúzskou záležitosťou (14:15).

Ďalšie štyri body americkej pivotky a jeden presný zásah slovinskej legionárky Teji Oblak zabezpečili na začiatku druhej štvrtiny Košičankám mierny päťbodový „odstup“ (20:15). Potom si však strelkyne v drese slovenského majstra vybrali „time-out“ a na konci 18. minúty opäť prehrávali (22:24). Finiš polčasu však domáci tím zvládol o niečo lepšie a do kabíny si jeho hráčky vzali tesný náskok (27:26).

Úvodných 150-sekúnd druhej polovice vlial domácim fanúšikom nádej, že pôst zakončovateliek Good Angels sa skončil (33:26), no ďalšie minúty ich z tohto omylu pomerne rýchlo vyviedli. V úvode 28. minúty hosťujúca kapitánka Johanne Gomis druhou trojkou v zápase vyrovnala na 37:37 a priebeh duelu dával tušiť, že na vyvrcholenie tejto basketbalovej drámy nebudú štyri štvrtiny stačiť.

Do štvrtej tím Good Angels vstúpil len s jednobodovým náskokom (40:39) a ako na hojdačke to v Angels aréne bolo až do záverečných sekúnd riadneho hracieho času. V jeho finiši domáce zariskovali, po faule Fatimatou Sacko premenila Crystal Langhorne len prvý trestný hod (50:50), Košičankám sa podarilo loptu doskočiť, no posledná strela Shenise Johnson nebola presná – a preto ani posledná.

Predĺženie sa stalo záležitosťou vlaňajšieho víťaza Európskeho pohára, ktorému ešte v jeho prvej polovici Fatimatou Sacko, Megan Mahoney a Virginie Bremont zabezpečili šesťbodový náskok a finiš Košičaniek prišiel neskoro. Tretia trojka Shenise Johnson síce 9 sekúnd pred koncom vykresala iskričku nádeje, ale tá o necelú poldruha sekundu zhasla po presných šestkách Stylliany Kaltsidou.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
14. kolo Extraligy SR
05. 12. 2015 (sobota) o 18.00 hod.: Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS /Diplomat aréna/
rozhodujú: Boris Gabara, Peter Ženiš a Marek Turčin; komisár: Viliam Koller

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
09. 12. 2015: UNIQA Šopron (Maď.) – GOOD ANGELS /Šopron, 18.00 h. – 7. kolo EuroLigy FIBA/
12. 12. 2015: GOOD ANGELS – BAM Poprad /Angels aréna, 18.00 h. – 15. kolo Extraligy SR/
16. 12. 2015: Salamanca (Šp.) – GOOD ANGELS /Salamanca, 20.30 h. – 8. kolo EuroLigy FIBA/
18. 12. 2015: GOOD ANGELS – Cassovia Košice /Angels aréna, 18.00 h. – 17. kolo Extraligy SR/
19. 12. 2015: Banská Bystrica – GOOD ANGELS /ŠH Štiavničky, 18.00 h. – 16. kolo Extraligy SR/