Dôležité (pred)mikulášske víťazstvo

Publikované: 07.12.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Laco Ďuračka

Piestanske Cajky vs. Good Angels Kosice, Krč-Turbová(13) vs. Langhorn(1) (Foto: Laco Ďuračka)

Po troch euroligových prehrách necestovali basketbalistky Good Angels do Piešťan na šláger 14. kola našej najvyššej súťaže v najlepšej nálade. Vedeli, že domáce Čajky budú nabudené po „eurocupovom“ triumfe v tureckej Adane, no ešte viac ich trápila strelecká „nepohoda“, ktorá sa do ich tábora dostala v dueloch najprestížnejšej súťaže ženských klubov proti talianskemu Schiu a francúzskemu Li­lle.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 51:62 (12:19, 25:33, 36:49)
Piešťany: Engelman 19, Parker 14, Krč-Turbová 3, Bartoňová a M. Páleníková po 2 (T. Páleníková 4, Oroszová 3, Dudášová a Felixová po 2, Majtásová a Pilátová 0). Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Langhorne 17 /14 doskokov/, Žirková 13, Oblak 11, Jurčenková /10 doskokov/ a Johnson po 8 (Kiššová 5, Bálintová, Hruščáková a Stehlíková 0). Tréner: M. Kováčik
trojky: 3/15 – 2/11, TH: 12/17 – 18/22, fauly: 23 – 23, 5 faulov: 39. min. Z Žirková (Good Angels), technická chyba: 34. min. M. Pospíšil (hlavný tréner Piešťan), rozhodcovia: B. Gabara, P. Ženiš a M. Turčin, štvrtiny: 12:19, 13:14, 11:16, 15:13

Dôležitosť súboja si jeho aktérky až príliš dobre uvedomovali, čo spôsobilo vyšší počet „nevynútených“ chýb na oboch strán. Úvod však všeobecne lepšie zvládli hráčky Good Angels, ktoré v 6. minúte po trojke Teji Oblak viedli 11:4. Domáce po oddychovom čase do polovice 8. minúty znížili na 12:13 z ich pohľadu, no aj trojka Crystal Langhorne pomohla Košiciam k „štvrtinovému“ víťazstvu 19:12. .

Hneď po prestávke sa Čajkám podarilo zaznamenať tri koše, no „žlto-modré“ im ich do konca 13. minúty oplatili rovnakou mincou. Domáca lavička odpovedala oddychovým časom, no ten nemal taký efekt, ako v prvej štvrtine. Do konca štvrtiny umožnila výborná obrana majstra skórovať Piešťanom z hry len raz, naopak východniarky zaznamenali 10 bodov a najmä preto polčas vyhrali 33:25.

Pokiaľ záverečne dve minúty prvej polovice sa niesli v znamení menšieho streleckého útlmu nášho dvanásťnásobného šampión, tak v úvode druhej 20-minútovky priniesol v ich podaní menší strelecký koncert, po ktorom v 25. minúte viedli už 45:28. Vo zvyšku tretieho dejstva síce hráčky Good Angels už tak produktívne neboli, no aj napriek tomu si do štvrtej štvrtiny preniesli 13-bodový náskok.

Domáce sa na začiatku záverečnej časti hry sa nadýchli k náporu, 3-a pol minúty pred koncom Nadia Parker skorigovala na 48:50 a dvojbodový rozdiel platil aj 50 sekúnd pred klaksónom, keď sa presadila Monica Engelman. Tím Good Angels však v hektickom závere „hustej“ atmosfére Diplomat arény nepodľahli a napokon si z Považia odviezli mimoriadne cenné tri body po triumfe 62:51.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
7. kolo EuroLigy FIBA
09. 12. 2015 (streda) o 18.00 hod.: UNIQA Šopron (Maď.) – GOOD ANGELS /Novomatic aréna/
rozhodujú: I. Miličević (Bos.), I. Kučerová (ČR) a M. Horozov (Bul.); komisár: A. Colgan (Rak.)

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
12. 12. 2015: GOOD ANGELS – BAM Poprad /Angels aréna, 18.00 h. – 15. kolo Extraligy SR/
16. 12. 2015: Salamanca (Šp.) – GOOD ANGELS /Salamanca, 20.30 h. – 8. kolo EuroLigy FIBA/
18. 12. 2015: GOOD ANGELS – Cassovia Košice /Angels aréna, 18.00 h. – 17. kolo Extraligy SR/
19. 12. 2015: Banská Bystrica – GOOD ANGELS /ŠH Štiavničky, 18.00 h. – 16. kolo Extraligy SR/