Čajky podľahli Besiktasu Istanbul

Publikované: 09.12.2015 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. Besiktas JK Istanbul, Bartoňová(24) vs. Cora(3) (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky v domácom zápase klubovej súťaže FIBA EuroCup tesne podľahli hráčkam Besiktasu Istanbul, keď polčas prehrali a o 4 body a celý zápas o 5 bodov, pomerom 60:65

Piešťanské Čajky – Besiktas JK Istanbul 60:65 (11:11, 20:24, 35:39)
Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 7, Bartoňová 2, Engelman 11, M. Páleníková 8, Parker 12 (Dudášová 9, Oroszová, Pilátová, Felixová, T. Páleníková 11), Tréner: M. Pospíšil.
Besiktas JK Istanbul: Cora 6, Ivegin 10, Ivankovic 15, Pondexter 24, Grishaeva 7 (Guler 3), Tréner: Omer Buharali
TH: 9/7– 27/22. FAULY: 23 – 13, 5 faulov: 35. L. Krč-Turbová. TROJKY: 7 – 5. DIVÁCI: 700. ROZHODCOVIA: Kovacevic, Rohacky, Kunosic. ŠTVRTINY: 11:11, 9:13, 15:15, 25:26.

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrnejší a družstvá sa pomalšie rozbiehali. Po piatich minútach Čajky viedli 11:5, vďaka rýchlym protiútokom i dobrej hre pod košom na oboch stranách. V druhej polovici prvej štvrtiny to Čajkám nešlo v koncovke a hosťujúce hráčky vyrovnali po chybe Parker na 11:11.

V druhej štvrtine sa pokračovalo v podobnom štýle, Čajkám sa nedarila streľba, no hostky tiež nehrali príliš presvedčivo. V polovici druhej časti viedli o dva body (16:18). Do konca polčasu sa rozdiel v skóre nenavýšil a na prestávku sa šlo za stavu 20:24.

Po polčase začali lepšie hostky a dostali sa až do sedembodového vedenia. Čajky však súperovi nedovolili viac odskočiť a po polovici tretej časti vyrovnali na 31:31. Hostky sa potom troška odpútali a po tretej časti to bolo 35:39. Hostkám vyšiel aj vstup do poslednej štvrtiny a po dvoch a pol minútach viedli 43:35. Čajky sa v poslednej štvrtine snažili dothanuť súperky zo všetkých síl, no v hosťujúcom drese úradovala Pondexter, ktorá spoľahlivo premieňala všetky svoje pokusy. Drámu do posledných sekúnd však Čajky nestačili preklopiť na svoju stranu, a hoci trojky Dudášovej, či T. Páleníkovej znamenali zníženie, hostky napokon svoje vedenie udržali a vyhrali 60:65.

Martin Pospíšil, tréner Piešťanské Čajky: „Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Niektoré naše hráčky nezvládli zápas tak, ako by sme očakávali a to bolo kľúčové. Stále máme na čom pracovať. Niekedy to nie je len o zručnostiach, ale aj o mentálnej stránke. U hostí na seba zobrala absolútno zodpovednosť Cappie Pondexter, ktorá rozhodla v kľúčových momentoch a ukázala, akou veľkou hráčkou je.“