Publikované: 12.12.2015

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banska Bystrica 84:49 (17:15, 36:24, 58:37)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 12, Bartoňová, Engelman 2, T. Páleníková 14, Parker 19 (Dudášová 7, Oroszová 6, Felixová 13, M. Páleníková 5, Pilátová 2, Balážová 4, Majtásová). Tréner: M. Pospíšil

Banská Bystrica: Stašová, Piperková 4, Jelenčíková 7, Mištinová 15, Moravčíková 5 (Voskárová, Matejčíková 6, Števulová 6, Štefaňáková, Bačová 6). Tréner: M. Michálik

TH: 15/14 – 14/12. FAULY: 16 – 15. TROJKY: 2 – 7. DIVÁCI: 300 . ROZHODCOVIA: Lamoš, Margala, Hudec, komisár: Ceizel. ŠTVRTINY: 17:15, 19:9, 22:13, 26:12.

Domáce basketbalistky pod ťarchou poslednej nešťastnej prehry vo FIBA Cupe dlho hľadali svoju hernú tvár, čo mladé Bystričanky využili a najmä v prvom dejstve boli viac ako vyrovnaným súperom Čajok. Postupom času sa však domáce z kŕča prebrali a zaknihovali povinné víťazstvo o 35 bodov. Do zápasu zasiahli všetky hráčky domácich i hostí.

Priebeh: 6:9, 17:15, 25:17, 36:24, 48:29, 58:37, 67:43, 84:49

Hlasy po zápase

Richard Kucsa, asistent trénera Piešťanské Čajky: Strelecké pozície sme premieňali s vačšou efektivitou ako súper a dominovali v doskakovaní. Po pomalom úvode zápasu sa nám v priebehu 2. štvrtiny podarilo odpútať bodovo od súpera. V druhom polčase sme potvrdili rolu favorita zápasu.

Michaela Balážová, hráčka Piešťanské Čajky: Zápas sme nezačali ideálne, ale postupne, keď sme začali vyhrávať osobné mikrosúboje a hrať zodpovedňejšie sa ukázalo, že kvalita a skúsenosti sú na našej strane a preto sme vyhrali. V prvom polčase s nami hráčky Bystrice držali krok, ale v druhom polčase sme sa chceli vyvarovať chybám, ktoré sme robili v prvom polčase a zbytočným stratám. Začali sme vyhrávať mikrosúboje a náš herný prejav sa o niečo zlepšil.

Miloslav Michalík, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Nechcem povedať, žeby sme hrali zle, ale posledné 3 – 4 minúty boli neospravedlniteľné. Znova sme pokazili herný prejav. Súperovi gratulujem a verím, že uspejú v Moskve.

Miroslava Mištinová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Od začiatku bolo jasné na koho strane je kvalita. Snažili sme sa hrať rýchlo, agrasívne a prezentovať našu hru. V prvom polčase sme sa súpera držali, avšak v druhom sme už so súperom nedokázali držať krok.