Nové dresy pokrstené suverénnou výhrou 105:29

Publikované: 12.12.2015

Po dlhšej dobe patrila športová hala Koniareň znovu extraligovému basketbalu. Diváci si prišli pozrieť zápas medzi MBK Ružomberok a Cassoviou Košice.

Štyri body Tetemondovej otvorili bodový účet duelu, ktorý mal jednoznačného favorita v tíme zvereniek Juraja Suju. Tie od začiatku papierové predpoklady potvrdzovali a outsidera z Košíc valcovali bez rešpektu. Dve minúty pred klaksónom úvodnej desaťminútovky viedli už 21:4, a svoj náskok neustále zvyšovali. Vďaka domácemu fanklubu vládla v Koniarni dobrá atmosféra, aj keď tribúny ružomberskej športovej haly boli zaplnené redšie ako obvykle. Rozhodne však za tento fakt môže aj nízka atraktivita súpera a dlhodobé výsledky, ktoré Cassovia dosahuje.

Scenár zápasu sa vôbec nezmenil ani v ďalších minútach. Na svetelnej tabuli svietil stav 34:12 v polovici druhej štvrtiny. Ružomberčanky však v koncentrácii vôbec nepoľavovali, Košičankám tak bodový odstup od bronzového tímu uplynulej sezóny narastal. Tri minúty pred polčasom už bol stav 41:14. Do šatní napokon odchádzali domáce hráčky s náskokom 28 bodov.

MBK Ružomberok Autorské práva mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.