Čajky porazili Slovan Bratislava o 33 bodov

Publikované: 22.12.2015 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. BK Slovan Bratislava (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky v domácom zápase proti Slovanu nezaváhali a výrazným spôsobom porazili súpera.

Piešťanské Čajky – BK Slovan Bratislava 84:51 (22:11, 47:26, 61:48)
Piešťanské Čajky: Dudášová 8, Felixová 4, M. Páleníková 6, Engelman 15, Parker 21 (Oroszová 14, Pilátová 2, T. Páleníková 14). Tréner: M. Pospíšil
BK Slovan Bratislava: Marcová 12, Križmová 2, Tarkovičová, Zárevúcka 2, Slezáriková 18 (Lavríková, Talajková 5, Dulová, Ošťadalová, Turzáková 12). Tréner: M. Martišek
TH: 14/10 – 11/10. FAULY: 16 – 19. TROJKY: 2 – 3. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Margala, Matejčík, Turček, Macura, Hudec. ŠTVRTINY: 21:11, 26:15, 14:22, 23:3.

Čajky od začiatku zápasu diktovali tempo hry a po chvíli si vypracovali náskok, ktorý do konca prvej časti navýšili na 21:11. Podobne sa pokračovalo aj v druhej štvrtine, Čajky na ihrisku jednoznačne dominovali a na prestávku sa šlo za stavu 47:26. Do tretej častu vstúpili hladovejšie hostky a tretiu štvrtinu zvládli lepšie, keď ju dokázali vyhrať v pomere 22:14. Zo zápasu odstúpila v polovici tretej časti Marta Páleníková, ktorá si zrejme vytkla členok. V poslednej štvrtine už to boli tie Čajky, na ktoré sme zvyknutí, zápas v pohode dohrali a svoj náskok navýšili na konečných 84:51.

Hlasy trénerov:

Michal Martišek, tréner BK Slovan Bratislava: „Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Polčas sme sa držali v rámci našich možností. Ten druhý sme si povedali, že ideme zabojovať o čo najlepší výsledok, čo sa nám v tretej časti darilo a vyhrali sme ju o 8 bodov. O to viac ma mrzí, že sme v poslednej časti dovolili súperkám zvýšiť náskok. Napriek tomu ďakujem dievčatám za nasadenie a bojovný výkon.“

Richard Kucsa, asistent trénera Piešťanských Čajok: „Aj napriek tomu, že sme boli favoritom, zápasy takýchto špecifických kategórii sa nezvládajú ľahko. Súper podal sympatický výkon, my sme však potvrdili našu kvalitu. Sme radi, že sme zakončili kalendárny rok víťazstvom.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.