Úspešný vstup do nového roka

Publikované: 02.01.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

GOOD ANGELS Košice vs. BK Slovan Bratislava (Foto: Ľubka Ištoňová)

Netradične skoro sa pre basketbalistky začal nový rok 2016, v úvode ktorého čakali na hráčky Good Angels najskôr extraligové povinnosti. Duel s bratislavským Slovanom mal byť pre ne previerkou pred omnoho náročnejším „trojkráľovým“ euroligovým stretnutím s tureckým veľkoklubom Fenerbahce Istanbul. Aj preto museli „žlto-modré“ ísť od začiatku až do konca na plný plyn.

GOOD ANGELS Košice – BK Slovan Bratislava 99:38 (23:8, 50:18, 71:30)
Good Angels: Jurčenková 22, Oblak 16, Langhorne a Johnson po 7, Žirková 6 (Hruščáková 10, Bálintová 9, Janoščíková 7, Stehlíková 6, Blanárová 4, Lukačiková 3, Bilíková 2). Tréner: M. Kováčik
Slovan: Slezáriková 12 /3 trojky/, Zarevúcka 8 /10 doskokov/, Marcová 7, Križmová 4, Tarkovičová 3 (Turzáková 4, Lavríková, Horváthová, Dulová a Mlynarovičová 0). Tréner: D. Rakočević
trojky: 3/9 – 6/19, TH: 18/21 – 8/10, fauly: 15 – 24, rozhodcovia: J. Kovalčík, V. Daňo a J. Špirka, štvrtiny: 23:8, 27:10, 21:12, 28:8.

Od úvodu ovládli domáce basketbalistky dianie na palubovke, za stavu 11:0 požiadala v 5. minúte lavička belasých o prvý oddychový čas, no jeho účinky v podobe prvého koša sa prejavili až na začiatku 7. minúty (13:2). V tej chvíli však už Košičanky boli správne zahriate a otváraciu časť hry vyhrali presvedčivo 23:8.

Vo zvyšovaní náskoku „žlto-modré“ pokračovali aj po prvej prestávke a keďže im Slovanistky výraznejší odpor nekládli, tak v polovici 17. minúty viedli hostiteľky už o 20 bodov (38:18). Do polčasovej prestávky už východniarky nedovolili súperkám z hlavného mesta zaznamenať jediný kôš a do šatní odchádzali s jasným 32-bodovým náskokom (50:18).

Ani obrátka nepriniesla zásadnú zmenu v obraze hry. Hráčky Good Angels aj naďalej bez najmenších problémov kontrolovali priebeh stretnutia. Tréneri „žlto-modrých“ tak mohli i v tomto dejstve popri skúsených zverenkyniach nasadzovať aj „mladé pušky“ a aj zásluhou ich bodov po polhodine hry viedli hostiteľky rozdielom 41 bodov (71:30).

Dávno rozhodnutý zápas sa v záverečnom dejstve už len dohrával. Domáci tím sa síce smerom dopredu nikam nehnal, no v defenzíve podávali jeho hráčky i naďalej spoľahlivý výkon. Najmä preto hosťujúce družstvo nedokázalo s výsledkom spraviť nič mimoriadne a belasé mohol tešiť len fakt, že ani v treťom vzájomnom stretnutí so „žlto-modrými“ v tejto sezóne neinkasovali nepopulárnu „stovku“.

Danilo Rakočević (tréner BK Slovan Bratislava): „Nehrali sme síce až tak zle, ako by sa mohlo zdať pri pohľade na záverečné skóre, ale určite sme mohli prehrať aj nižším rozdielom.“

Maroš Kováčik (hlavný tréner GOOD ANGELS Košice): „Za prístup k zápasu si dievčatá zaslúžia pochvalu, aj keď najmä v prechodovej fáze do útoku to bolo z našej strany ešte značne kostrbaté.“

Žofia Zarevúcka (BK Slovan Bratislava): „Ani nezvyčajný dátum nám nepomohol k zázraku. Síce sme sa snažili a bojovali sme v rámci našich možností, tak kvalita bola jednoznačne na strane domácich.“

Teja Oblak (GOOD ANGELS Košice): „Zápas bol generálkou na euroligový súboj proti Fenerbahce a verím, že chyby, ktoré sa v našej hre objavili, sa nám do stredy ešte podarí odstrániť.“

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

9. kolo EuroLigy FIBA
6. 1. 2016: GOOD ANGELS – Fenerbahce Istanbul /Angels aréna, 17.45 h. – 9. kolo EuroLigy FIBA/

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
9. 1. 2016: ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS /SC Samaria – 19. kolo Extraligy SR/
13. 1. 2016: Galatasaray (Tur.) – GOOD ANGELS /Istanbul, 18.00 h. – 10. kolo EuroLigy FIBA/
16. 1. 2016: MBK Ružomberok – GOOD ANGELS /ŠH Koniareň – 20. kolo Extraligy SR/
20. 1. 2016: GOOD ANGELS – Dinamo Kursk (Rus.) /Angels aréna, 17.45 h. – 11. kolo EuroLigy FIBA/