„Žlto-modrá“ šamorínska stovka

Publikované: 09.01.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. ŠBK Šamorín, Žirková(7) vs. Riecka(21) (Foto: RNDr. Ľubka Ištoňová)

Krátku „pauzu“ medzi dvomi istanbulskými euroligovými misiami vyplnil basketbalistkám Good Angels Košice duel našej najvyššej súťaže so Šamorínom. Síce šlo už o tretie meranie síl medzi obomi súpermi v tejto sezóne, no náš dvanásťnásobný šampión sa iba po prvýkrát predstavil v zrekonštruovanej šamorínskej hale. A jeho premiéra dopadla nad očakávanie dobre.

ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS Košice 48:110 (15:25, 27:54, 35:81)
Šamorín: Bartánusová 12, Slamová 10 /3 trojky/, Feketeová /10 doskokov/ a Theiner po 6, Mračnová 4 (Riecka 10 /3 trojky/, Lelkes, Mišovičová, Slimáková a Sarmányová 0). Tréner: A. Diósi
Good Angels: Bálintová 18, Oblak 15, Hruščáková 12, Stehlíková 6, Langhorne 5 (Jurčenková /10 doskokov/ a Johnson po 20, Žirková 8, Janoščíková 6). Tréner: M. Kováčik
trojky: 7/21 – 2/12, TH: 7/15 – 8/12, fauly: 14 – 15, technická chyba: 33. min. lavička ŠBK Šamorín, rozhodcovia: M. Matejčík, S. Bara a T. Turček, štvrtiny: 15:25, 12:29, 8:27, 13:29.

„Žlto-modré“ sa na svoje pomery trochu dlhšie zahrievali a tak v polovici 5. minúty sa domáce dostali do päťbodového vedenia (10:5). Radosť z neho im však dlho nevydržala, pretože Košičanky šnúrou 16 bodov zápas otočili (10:21) a v podstate ho dostali do očakávaných koľají, pretože jeho priebeh od tohto momentu mali plne pod kontrolou.

V druhom dejstve ustáli pokus o nápor zo strany hostiteliek, ako aj – mierne povedané – rozporuplné verdikty zo strany tria arbitrov, ktorí im v tejto časti hry odpískali štvornásobne viac faulov, ako v prvej štvrtine. Rozbehnuté hráčky Good Angels to však už zastaviť nedokázalo a do polčasovej prestávky tím z metropoly východu svoj náskok takmer strojnásobil.

Po obrátke úradujúci majster nepoľavil, naopak dokázal zápas dohrať vo vysokom nasadení až do konca. Východniarky svoj výkon dokázali spečatiť aj druhým pokorením stobodovej hranice v aktuálnom súťažnom ročníku, pričom tentoraz tou „šťastnou“ strelkyňou, ktorú neminú pekárenské povinnosti sa 3-a pol minúty pred koncom stala Beáta Janoščíková (42:101).

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
10. kolo EuroLigy FIBA
13. 1. 2016: Galatasaray (Tur.) – GOOD ANGELS /Istanbul, 19.00 h./

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
16. 1. 2016: MBK Ružomberok – GOOD ANGELS /ŠH Koniareň – 20. kolo Extraligy SR/
20. 1. 2016: GOOD ANGELS – Dinamo Kursk (Rus.) /Angels aréna, 17.45 h. – 11. kolo EuroLigy FIBA/