Jubilejné derby patrilo Good Angels

Publikované: 16.01.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Tomas Mlynarik

MBK Ružomberok vs. Good Angels Košice

Už od vstupu basketbalistiek Good Angels Košice na našu extraligovú scénu v sezóne 2001/02 (vtedy pod názvom Delta Termostav-Mráz Košice) patrili súboje „žlto-modrých“ s Ružomberkom k tomu najatraktívnej­šiemu, čo naša najvyššia súťaž fanúšikom ponúkala. V sobotu 16. januára 2016 sa pod Čebraťom odohral jubilejný 100. extraligový súboj „arcirivalov“, ktorý priniesol 75. triumf tímu z Košíc.

MBK Ružomberok – GOOD ANGELS Košice 47:75 (17:18, 24:37, 40:60)
Ružomberok: Lázárová 11, Kmeťová 8, Sujová a D. Baburová po 4, Tetemondová 3 (Jarinová a A. Baburová po 4, Letková a Kováčiková po 3, Kelčíková 2, Moravčíková 1). Tréner: J. Suja
Good Angels: Oblak 17, Bálintová a Jurčenková po 14, Langhorne 12, Žirková 3 (Stehlíková 7, Kupčíková 6, Janoščíková 2, Hruščáková a Lukačiková 0). Tréner: M. Kováčik
trojky: 2/14 – 4/19, TH: 13/19 – 21/29, fauly: 27 – 21, technická chyba: 29. min. J. Suja (tréner Ružomberka), rozhodcovia: M. Kúkelčík, Z. Tomašovič a A. Šarišský, štvrtiny: 17:18, 7:19, 16:23, 7:15.

Úvod stretnutia priniesol obozretný basketbal a aj keď Košičanky začali o niečo lepšie a po úvodných dvoch minútach viedli 7:2, tak hostiteľky ich náskok po ďalších dvoch minútach zmazali. V ďalšom priebehu útoky oboch tímov boli o niečo úspešnejšie ako ich obrany, aj preto v otváracom dejstve padlo 35 bodov a strelecké preteky tesne vyhrali hráčky Good Angels (18:17).

Tie o jediný bod viedli ešte aj v 15. minúte (22:21), no fantasticky zvládli druhú polovicu druhej štvrtiny. Podiel na tom mala aj bývalá kapitánka reprezentácie SR i „žlto-modrých“ Lucia Kupčíková, ktorá sa po dvoch rokoch opäť v drese Good Angels vrátila pod extraligové koše. Počas jej pobytu na palubovke východniarky odštartovali skvelý úsek hry, vďaka ktorému vyhrali prvý polčas 37:24.

Po obrátke dokázal obhajca titulu nadviazať na výkon spred „veľkej“ prestávky a postupne sa hráčkam „Ruže“ bodovo vzďaľoval. V 24. minúte sa po zásahu Anny Jurčenkovej náskok Košičaniek zvýšil už na 25 bodov (55:30), na čo domáca lavička reagovala oddychovým časom a ten Ružomberčankám pomohol stiahnuť z manka päť bodov (60:40).

Rozbehnutý tím Good Angels však už držal všetky tromfy zápasu pevne v rukách. V záverečnom dejstve nedovolil hostiteľkám prakticky nič dôležité, bez najmenších problémov doviedol derby do úspešného konca a napokon triumfoval 75:47. Lucia Kupčíková okorenila obnovenú premiéru aj šiestimi bodmi, ku ktorým počas 11 odohratých minút pridala aj 2 doskočené lopty.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
11. kolo EuroLigy FIBA
20. 1. 2016: GOOD ANGELS – Dinamo Kursk /Angels aréna, 17.45 h./

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
23. 1. 2016: GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky /Angels aréna, 18.00 h. – 21. kolo Extraligy SR/
28. 1. 2016: Famila Schio /Tal./ – GOOD ANGELS /Pala Campagnola, 20.30 h. – 12. kolo EuroLigy FIBA/
30. 1. 2016: BAM Poprad – GOOD ANGELS /Aréna Poprad, 17.30 hod. – 22. kolo Extraligy SR/
03. 2. 2016: Lille Métropole /Fr./ – GOOD ANGELS /Palacium, 20.00 h. – 13. kolo EuroLigy FIBA/
06. 2. 2016: GOOD ANGELS – Banská Bystrica /Angels aréna, 18.00 h. – 23. kolo Extraligy SR/
10. 2. 2016: GOOD ANGELS – UNIQA Šopron (Maď.) /Angels aréna, 17.45
12. 2. 2016: GOOD ANGELS – Cassovia Košice /Angels aréna, 18.00 h. – 17. kolo Extraligy SR/
13. 2. 2016: Cassovia Košice – GOOD ANGELS /SOŠ železničná, Palackého ul. – 23. kolo Extraligy SR/