Zápas dvoch rozdielnych polčasov

Publikované: 21.01.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. Dynamo Kursk, Zuzana Žirková(7) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Inak nemožno charakterizovať duel 11. kola ženskej basketbalovej EuroLigy FIBA medzi Good Angels Košice a Dinamom Kursk. Hráčky nášho dvanásťnásobné šampióna v ňom po úvodnej 20-minútovke boli na najlepšej ceste zaskočiť vysoko favorizovaný ruský veľkoklub, no nanešťastie pre „žlto-modré“ polčasová obrátka priniesla – okrem výmeny strán – aj zásadnú zmenu v priebehu stretnutia.

GOOD ANGELS Košice – Dinamo Kursk (Rus.) 53:64 (16:13, 35:25, 39:39)
Good Angels: Žirková 18, Oblak 10, Langhorne /9 doskokov/ a Jurčenková po 4, Bálintová 2 (Johnson 8, Stehlíková 7, Hruščáková 0). Tréner: Maroš Kováčik
Kursk: Ogwumike /12 doskokov/ a Augustus po 15, Harding a Jekabsone po 8, Osipova 6 (Vidmer 5, Eldebrink 3, Miyem a Sapova po 2). Tréner: Gundars Vetra
trojky: 5/17 – 4/16, TH: 10/12 – 14/20, fauly: 20 – 15, rozhodcovia: A. Kalpakas (Švéd.), A. Csender (Rum.) a N. Perlič (Chorv.), štvrtiny: 16:13, 19:12, 4:14, 14:25.

Úvod zápasu bol doslova „strapatý“. Zakončovateľky sa len s veľkou námahou presadzovali a to aj napriek tomu, že v defenzívnych činnostiach neexcelovalo ani jedno z družstiev. To ruské dokázalo v piatej minúte hostiteľkám mierne odskočiť (3:7), no domáce ho do trháku nepustilo a otváracie dejstvo síce tesne, ale predsa len vyhralo (16:13).

Prvých päť minút druhej štvrtiny malo podobný priebeh, no v jej druhej polovici predviedli Košičanky excelentné predstavenie. 50-percentnou úspešnosťou streľby za tri body (pokusy 5/10), obrovským nasadením a koncentrovanou obranou sa minútu a pol pred „veľkou“ prestávkou“ hráčky Good Angels súperkám vzdialili na rozdiel 13 bodov (35:22).

Pred basketbalovým infernom ochránil Kursk polčasový klaksón, ktorý bol preň spásou a tretia štvrtina bola v podaní Dinama skoro dokonalým očistcom. Pravda, výraznou mierou k tomu prispel doslova ľaknuto pôsobiaci tím Košíc, ktorý ani v náznakoch nepripomínal „žlto-modrý“ valec demolujúci sebavedomím prekypujúci a hviezdami prešpikovaný ruský veľkoklub v prvých dvoch dejstvách.

Ani v závere sa nedokázal náš majster vrátiť k tomu, čo ho zdobilo (najmä) v druhej štvrtine a zvrat v skvelo rozbehnutom súboji neodvrátil. Víťazná „slavobrána“ sa premenila na prach, ktorý pár hodín po zápase navial Košičankám do očí vietor prinášajúci zvesť o tom, že ich najväčší konkurent v boji o účasť v play-off Európskeho pohára zo Salamancy nečakane triumfoval nad talianskym Schiom 63:52.

Aj napriek hneď dvom negatívnym rezultátom je tím z metropoly východu stále v hre o štvrťfinálovú miestenku v európskej súťaži číslo dva a stále má postupové tromfy vo vlastných rukách. Košičankám by sa však zišiel aj nejaký ten žolík v podobe prípadného úspechu, o ktorý sa najskôr na budúci týždeň pobijú na severe Apeninského polostrova a následne o 6 dní neskôr neďaleko francúzskeho Lille.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
21. kolo Extraligy SR
23. 1. 2016: GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky /Angels aréna, 18.00 h./
rozhodcovia: Anton Šarišský – Peter Karniš – Ján Kovalčík, komisár: Marián Lukáč

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
28. 1. 2016: Famila Schio /Tal./ – GOOD ANGELS /Pala Campagnola, 20.30 h. – 12. kolo EuroLigy FIBA/
30. 1. 2016: BAM Poprad – GOOD ANGELS /Aréna Poprad, 17.30 hod. – 22. kolo Extraligy SR/
03. 2. 2016: Lille Métropole /Fr./ – GOOD ANGELS /Palacium, 20.00 h. – 13. kolo EuroLigy FIBA/
06. 2. 2016: GOOD ANGELS – Banská Bystrica /Angels aréna, 18.00 h. – 23. kolo Extraligy SR/
10. 2. 2016: GOOD ANGELS – UNIQA Šopron (Maď.) /Angels aréna, 17.45 h. – 14. kolo EuroLigy FIBA/
12. 2. 2016: GOOD ANGELS – Cassovia Košice /Angels aréna, 18.00 h. – 17. kolo Extraligy SR/
13. 2. 2016: Cassovia Košice – GOOD ANGELS /SOŠ železničná, Palackého ul. – 23. kolo Extraligy SR/

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.