Vysoký triumf, euroligový koniec a... veľká radosť!!!

Publikované: 11.02.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

barbora balintova vs lelas (Foto: Ľubka Ištoňová)

Účinkovanie basketbalistiek Good Angels Košice v aktuálnej edícii EuroLigy FIBA sa skončilo. Jeho záver sa však niesol vo veľkom štýle a preto po záverečnom klaksóne posledného súboja základnej skupiny zavládla v Angels aréne veľká radosť a obrovská spokojnosť. Pod paradoxný jav sa podpísal fakt, že Košičanky si triumfom nad Šopronom zaistili miestenku vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

GOOD ANGELS Košice – Uniqa Šopron 81:53 (28:13, 50:31, 68:37)

Good Angels: Oblak 18 /4 trojky/, Langhorne 16 /9 doskokov/, Kupčíková 6, Jurčenková 4, Bálintová 3 (Johnson 18 /3 trojky/, Stehlíková 11, Žirková 5, Janoščiková a Blanárová 0). Tréner: Maroš Kováčik
Šopron: Krnjič 14, Ciglar 10, Fegyverneky 4, Crvendakič 3, Simon 0 (Lelas 11, Dubei 5, Határ 4, Honti 2, Zsovár a Weninger 0). Tréner: László Sterbenz
trojky: 10/18 – 3/16, TH: 5/6 –16/18, fauly: 24 – 15, 5 faulov: 37. min. B. Bálintová, 38. min. A. Jurčenková (obe Good Angels), rozhodcovia: P. Denkovski (Maced.), V. Tsekov (Bul.) a D. Kralj (Bos.), štvrtiny: 28:13, 22:18, 18:6, 13:16.

Dôležitosť súboja hodili Košičanky za hlavu a ani lepšie asi doň vstúpiť nemohli. V polovici 4. minúty viedli už 12:0, počas úvodných siedmich minút nedovolili súperkám zaznamenať jediný kôš z hry a ich fantastickú pohodu zvýraznili aj štyri úspešné pokusy spoza trojkového oblúka, o ktoré sa postaralo kvarteto zakončovateliek – Barbora Bálintová, Teja Oblak, Zuzana Žirková a Shenise Johnson.

Aj preto po prvej štvrtine viedli „žlto-modré“ 28:13, no začiatok druhej sa niesol v znamení náporu maďarského majstra, ktorý po piatich minútach znížil náskok hostiteliek na sedem bodov (34:27). Tím Good Angels však aktivitu hráčok Šoprona dokázali zastaviť, minútu pred „veľkou“ prestávkou po ďalšej trojke Teji Oblak už viedli o osemnásť bodov a polčas napokon vyhrali presvedčivo 50:31.

Do tretej časti hry vstúpil náš dvanásťnásobný šampión rovnako razantne ako do celého súboja a po jeho osembodovej šnúre už v polovici 3. minúty (58:31) požiadala o oddychový čas. Ten však rozbehnuté Košičanky ani len nepribrzdil, ich dominancia na palubovke bola stále výraznejší a náskok postupne väčší – po tretej štvrtine sa zastavil na hranici 31-bodov (68:37).

Vďaka tomuto náskoku mohli „žlto-modré“ odohrať záverečné dejstvo v absolútnej pohode, čo sa im aj dokonale podarilo. Výrazne tomu dopomohol aj výkon súpera, ktorý už na rezultát duelu rezignoval a skôr sa koncentroval na to, aby neutŕžil debakel. Košičanky napokon zvíťazili 81:53 a začalo sa ich čakanie na meno štvrťfinálového súpera v EuroCup-e, ktoré sa dozvedia vo štvrtok na poludnie.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.