Duel s Lille pokračuje...

Publikované: 11.02.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

ESBVA Lille Metropole vs. Good Angels Košice, Bremont(5) vs. Bálintová(9) (Foto: FIBA / Emmanouel Roussel)

Žreb Európskeho pohára FIBA pre štvrťfinálové zápasy je za nami. V európskom sídle FIBA v Mníchove boli určené dvojice súperov. Pre naše dievčatá to znamená ďalšie dva zápasy s celkom Lille Metropole. Ten prvý odohrajú na palubovke súpera v utorok 8.3., domáci zápas nás čaká o tri dni neskôr – v piatok 11.3.2016 v An­gels Aréne.

Žreb určil košičankám mimoriadne paradoxného súpera. Len nedávno sa s ním dvakrát stretli počas bojov v základnej A skupine aktuálnej edície Euroligy FIBA. Prvý zápas v košickej Angels Aréne začiatkom decembra minulého roka žltomodré nešťastne prehrali po predĺžení 55:60. Oveľa úspešnejšia však bola odveta na severe krajiny galského kohúta.

Žltomodré triumfovali rozdielom triedy 78:48, čím si otvorili cestu do štvrťfinále Európskeho pohára. Zároveň toto víťazstvo rozhodlo o tom, že v odvete štvrfinále klubovej súťaže číslo dva starého kontinentu budú mať výhodu domáceho prostredia, ktorá sa v konečnom účtovaní môže ukázať ako veľmi dôležitá. Ak totiž bude skóre dvojzápasu po druhom stretnutí vyrovnané, bude nasledovať predĺženie na palubovke Angels arény.

Spoznali sme aj ďalšie dvojice súperov. V tureckom derby sa stretnú tímy Besiktas Istanbul a AGÜ Spor Kayseri, maďarský Aluinvent Miskolc si zahrá o postup s francúzskym celkom Basket Landes a poslednú dvojicu tvoria celky Bourges Basket a Sparta&K Moskovská oblasť – Vidnoje.

Po odohratí oboch štvrťfinálových duelov sa stretnú v semifinále víťazi dvojzápasov Good Angels Košice – Lille Metropole a Aluinvent Miskolc – Basket Landes. Druhý súboj o postup do finále zvedú medzi sebou víťaz „tureckého“ dvojzápasu Besiktas Istanbul – AGÜ Spor Kayseri a úspešnejší z dvojice Bourges Basket – Sparta&K Moskovská oblasť – Vidnoje.