Slovan favoritovi vzdoroval, po sympatickom výkone Piešťany potrápil

Piešťanské Čajky vs. BK Slovan Bratislava (Foto: Laco Ďuračka)

BK Slovan privítal favorita z Piešťan, od úvodu zápasu sledovali diváci atraktívny basketbal.

BK Slovan Bratislava -Piešťanské Čajky 54:72 (20:27, 18:12, 6:18, 10:15)

Po na body bohatej prvej štvrtine Slovan dokázal Čajky v jej druhej časti predčiť, čím so súperkami držal vyrovnanú partiu. Polčas belasé prehrali o jediný bod 38:39, na čo hráčky Piešťan zareagovali zlepšenou koncovkou, aby postupne svoj náskok navyšovali. Slovanu nevychádzali strelecké pokusy za tri body, v ktorých bol úspešný iba trikrát. Čajky premenili až sedem trojok. Tento ukazovateľ sa stal rozhodujúcim, nakoľko v streľbe za dva body, či z trestných hodov bola bilancia takmer vyrovnaná. Slovanistky sa za svoj výkon hanbiť nemusia, v stretnutí dostali priestor aj mladé dorastenkyne. BK Slovan sa najbližšie predstaví na Slovenskom pohári, ich súperom bude 17.2 a 20.2 BAM Poprad.

slovanpositive­.com

Najlepšou strelkyňua na domácje strane bola s 17 bodmi Renáta Talajková, za Piešťany 21 bodov zaznamenala Američanka Nadia Parker

Michal Martišek, športový manažér BK Slovan: ,,Odohrali sme veľmi kvalitný zápas proti vicemajstrovi Slovenska. Prvý polčas sme prehrali o bod, navyše košom v poslednej sekunde. Škoda, vyhrať polčas proti takému súperovi by bolo ešte krajšie. V druhom polčase sme sa snažili držať s Čajkami krok,čo sa nám síce čiastočne aj darilo, ale kvalita ich tímu sa postupne prejavila. Počas celého stretnutia sme hrali aktívne o čom svedči aj fakt, že sme súpera predčili v útočných doskokoch (17–12). Som veľmi spokojný s výkonom a gratulujem hráčkam k dobrému zápasu”

slovanpositive.com Autorské práva slovanpositive.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovanpositive.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.