Čajky si v príprave poradili s rumunským Klužom

Publikované: 17.02.2016 Autor/Zdroj: Ing. Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky

Úvod reprezentačnej prestávky využili Piešťanské Čajky na prípravný zápas, ktorý v utorok odohrali na domácej palubovke proti rumunskému tímu Universitatea Cluj Napoca. Čajky aj bez dvoch reprezentantiek potvrdili víťaznú fazónu a aktuálne šieste družstvo rumunskej ligy porazili 64:36.

Skóre otvorila trojkou po pár sekundách Engelman a Čajky od začiatku zápasu vládli na ihrisku počas celého prvého polčasu. Prvé dve časti skončili rovnakým výsledkom 18:6 a Čajky tak išli na prestávku s vedením 36:12. Po prestávke začali byť hosťujúce hráčky aktívnejšie, dokázali sa viac presadzovať a znížili skóre na 14 bodov. V poslednej časti ale boli dominujúcim tímom opäť domáce Čajky rumunský celok tak porazili 64:36.

Piešťanské Čajky – CS Universitatea Cluj Napoca 64:36 (18:6, 36:12, 44:30)

Piešťanské Čajky: Engelman 21 ( 3 trojky), Parker 12, Oroszová 11 (3 trojky), Slimáková 6, Pilátová ( Whittington 8, Majtásová 4, Felixová 2) Tréner: M. Pospíšíl

Cluj Napoca: Prija 2, Ferenczi 3, Wilson 7, Ajanovic 6, King 7 (Cursaru 3, Clark, Grimes 8, Young). Tréner: D. Petricevic

TH: 4/4 – 16/12, Fauly: 14 – 17, Trojky: 6 – 2. Rozhodovali: Turčin, Hudec, Donovalová. Štvrtiny: 18:6, 18:6, 8:18, 20:6

Richard Kucsa, asistent trénera Čajok: Zápas sme ovládli v prvom polčase a vybudovali smesi dostatočný náskok. Zranenie kľúčovej hráčky nás však zo začiatku druhého dejstva pribrzdilo a tento trend sme už nedokázali striasť do konca zápasu. Vyskúšali sme si spoluprácu hráčok v neštandardných podmienkach, ktoré nám verím že prinesú ovocie v bojoch o popredné priečky.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.