Famózny postup Slovana cez Poprad

Publikované: 22.02.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Zubák Foto: Peter Praženka

BK Slovan Bratislava vs. BAM Poprad (Foto: Peter Praženka)

Slovan si z prvého dvojzápasu priviezol z Popradu po výsledku 62:40 manko 22 bodov. V odvete mal čo dohánať, do zápasu vstúpil aktívne, aby si postupne v stretnutí vytváral náskok.

Ten už bol po prvej časti 21-bodový! Popradčanky v druhej štvrtine otupili nástup belasých, aby do polčasu skorigovali na 43:26. Tento stav im zaručoval postup do ďalšieho kola. Po prestávke sa Slovan vrátil k svojej hre z prvej štvrtiny, hráčky postupne zmazali 22-bodové manko, aby si kvalitnou hrou pod oboma košmi vytvorili dostačujúci náskok, ktorý im zaručil postup na finálový turnaj Slovenského pohára. V ňom sa predstavia v Šamoríne, ktorý je dejiskom turnaja proti MBK Ružomberok. Proti Popradu vychádzala Slovanistkám streľba za tri body. Lenka Slezáriková zaznamenala štyri trojky. Belasým chýbali Talajková, Mlynarovičová i Turzáková, do zápasu zasiahli viaceré mladé hráčky, pre ktoré to bola dobrá škola.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 22 bodmi Lenka Slezáriková.

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 84:53 (31:10, 12:16, 22:13, 19:14)
Zostava a body Slovan: Križmová 17, Dulová 2, Marcová 19, Slezáriková 22, Zarevúcka 10 (Tarkovičová 8, Luttmedigová 2, Lavríková 0, Olšová 1, Ošťadalová 0, Horváthová 3)

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan Bratislava: ,,Odohrali sme perfektný zápas a tešíme sa na finálový turnaj Slovenského pohára.”

slovanpositive.com Autorské práva slovanpositive.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovanpositive.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.