Manko, ktoré zmazala sama

Publikované: 24.02.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Zubák Foto: Peter Praženka

BK Slovan Bratislava vs. BAM Poprad, Slovenský pohár 2015-16, Lenka Slezáriková (7) (Foto: Peter Praženka)

BK Slovan má za sebou vydarený zápas v Slovenskom pohári, v ktorom dokázal zdolať BAM Poprade 84:53. Vďaka tomuto víťazstvu sa Slovan predstaví v Šamoríne, kde ho v ďalšom kole čaká MBK Ružomberok.

Najlepšou strelkyňou Slovana v zápase bola s 22 bodmi Lenka Slezáriková. Ak chceli belasé pomýšlať na postup museli zmazať manko z prvého zápasu, ktorý v stredu prehrali 62:40. S Popradom odohrali Slovanistky v tejto sezóne už päť zápasov, dá sa povedať, že sa tieto družstvá poznajú viac ako dobre, vymyslieť niečo nové na súpera preto nie je jednoduché.

“S Popradom sa už poznáme dostatočne dobre“, súhlasí Slezáriková a na margo prvého zápasu dodáva: “V stredu sme išli do Popradu v zostave bez starších hráčok, cestovali s nami aj mladšie hráčky (kadetky). Chceli sme si hlavne schuti zahrať, ale zápas sme si prehrali samé. Poprad nebol od nás lepší, my sme neboli koncentrované v signáloch, jedna druhej sme si zavadzali, nepremenili sme stopercentné strely, strácali sme zbytočné lopty, a z vonku nám moc nepadalo. Nevedeli sme sa chytiť a dotiahnuť sa súperovi.”

V sobotu čakala na Slovanistky odveta, do zápasu vstupovali s vedomím, že nemajú čo stratiť, navyše každý zápas je iný. ”Je to tak, každý zápas je iný. Do stretnutia sme nastupovali uvoľnene, v šatni nám bolo povedané nech neriešime bodový rozdiel aký je, nech si schuti a tímovo zahráme", hovorí Slezáriková.

slovanpositive­.com

Slovan vstúpil do zápasu ako z veľkej knihy, už po prvej štvrtine viedol 31:10, čím položil základ na úspešný výsledok, hoci do konca stretnutia bolo ešte ďaleko, napokon sa mu postupne podarilo zmazať stratu z prvého duelu a postúpiť .”Zmazať 22-bodové manko nie je každodenný jav, nám sa ho takmer podarilo zmazať už v prvej štvrtine, ale my sme to neriešili lebo zápas netrvá jednu štvrtinu, ale štyri štvrtiny. Aj keď sme o toľko vyhrávali, stále sme bojovali a hrali naplno celých 40 minút”, pochválila prístup svojho družstva k zápasu dobre hrajúca Lenka. ”Mne sa hralo veľmi dobre, uvoľnene, nám o nič nešlo, asi aj preto sa nám tak uvoľnenejšie a jednoduchšie hralo, stretnutie som si užívala hlavne vtedy, keď aj mladšie hráčky skórovali. Tento zápas nebol o pár hráčok, ktoré by bodovali, ale skoro všetkým sa podarilo bodovať.”

Lenka si do štatistík prisala dovedna 22 bodov, s nadsádzkou povedané, jej bodový prínos stačil na zmazanie bodovej straty z prvého stretnutia. Oproti prvému zápasu sa belasé presadzovali aj streľbou za tri body, samotná Slezáriková zaznamenala štyri trojky.”Neviem, čo sa v sobotu stalo, ale bola som veľmi rada, že mi konečne padli aj trojky. Teší ma, že som konečne aj ja bodovo pomohla tímu k víťazstvu nad Popradom. Trojky špeciálne netrénujem, rovnako sa zameriavam na ne ako na streľbu za dva body či šestky.”

Slovan súperí s Popradom o konečné piate miesto, ak pôjde všetko podľa plánu tak práve toto vzájomné stretnutie, ktoré je na programe v poslednom kole rozhodne o tom, koho dostane Slovan do vyraďovacích bojov. “Áno, je to pravda, bude to dôležitý zápas, ktorý presne rozhodne o tom, kto skončí na 5. mieste v konečnej tabuľke. Uvidíme ako skončíme na konci, potom až budeme riešiť, kto bude náš súper v play-off, “ uzatvára Slezáriková.

slovanpositive.com Autorské práva slovanpositive.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovanpositive.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.