Počet titulov a pohárov vyrovnaný

Publikované: 28.02.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Laco Ďuračka

GOOD ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Oblak (3) vs. T. Páleníková (33) (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky Good Angels Košice aj vo finálovom súboji dokázali potvrdiť rolu najvážnejšieho kandidáta na zisk Slovenského pohára a po víťazstve nad Piešťanskými Čajkami si už po dvanásty krát v rade dokázali túto trofej vybojovať. Súperky „žlto-modrých“ si zopakovaním účasti v boji o prvenstvo spred dvoch rokov vylepšili vlaňajšiu bronzovú priečku, ktorú tentoraz obsadil tím MBK Ružomberok.

Výsledky 3. hracieho dňa záverečného turnaja Slovenského pohára 2016:

finále: GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 55:45 (21:11, 30:23, 41:33)
Good Angels: Johnson 13 /8 doskokov/, Bálintová 12, Oblak 6, Jurčenková 5, Hruščáková 0 (Langhorne 12 /13 doskokov/, Kupčíková 3, Žirková a Stehlíková po 2). Tréner: M. Kováčik
Piešťany: Engelman 18 /4 trojky/, Parker 11 /11 doskokov/, Dudášová 8, T. Páleníková 5, Felixová 3 (Whittington, Oroszová, Slimáková a Majtásová 0). Tréner: M. Pospíšil
trojky: 2/13 – 5/21, TH: 17/20 – 6/8, fauly: 16 – 23, štvrtiny: 21:11, 9:12, 11:10, 14:12

Po opatrnom úvode sa ako prvé osmelili obhajkyne vlaňajšieho prvenstva, ktorým patrila druhá polovica prvej štvrtiny a v 11. minúte viedli 23:11. Nasledujúcich sedem minút však Košičanky nedokázali zaznamenať jediný bod, čo bola voda na piešťanský mlyn. Čajky manko zlikvidovali, ale samé zažili to, čo hráčky „Ruže“ v semifinále proti nim – otočiť vývoj duelu nedokázali.

Ešte do polčasovej prestávky im tím Good Angels odskočil na sedem bodov a aj po obrátke mali stretnutie plne pod kontrolou. Aj preto sa smerom dopredu nikam nehnali a spoľahlivou defenzívou držali Piešťany na dištanc. Celok z Považia sa tak ani nedostal k záverečnému náporu a východniarky si bez najmenších problémov postrážili už dvanáste celkové víťazstvo v Slovenskom pohári.

o 3. miesto: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 70:59 (15:16, 34:24, 55:45)
Ružomberok: Sujová /3 trojky/ a D. Baburová po 15, Tetemondová 12, Kmeťová 7, Lázárová 5 (A. Baburová 6, Letková a Kelčíková po 4, A. Moravčíková 2). Tréner: J. Suja
Šamorín: Mračnová 16, Lewis 13, Slamová 12, Hašková 9, Bartánusová 7 (Vyňuchalová 2, Óvariová, J. Lelkes, Riecka, Feketeová 0). Tréner: A. Diósi

Vo vyrovnanej prvej štvrtine sa tímy niekoľkokrát vymenili vo vedení. V druhom dejstve Ružomberok využil strelecky „hluchú“ pasáž ŠBK na vypracovanie si náskoku, na ktorom postavil základy víťazstva.