Čajky zdolali Šamorín tridsaťbodovým rozdielom

Publikované: 02.03.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. ŠBK Šamorín, Lewis (3) vs. Parker (44) (Foto: Laco Ďuračka)

Čajky sa v úvode chvíľu trápili strelecky, a hostky šli do vedenia. To si držali takmer počas celej prvej časti, no Piešťanky v závere vyrovnali na 14:14. V druhej štvrtine odstúpila zo zápasu Američanka Lewis, ktorá po zrážke s Oroszovou narazila hlavou na palubovku. Čajky však od druhej časti na palubovke dominovali a jasne svoje súperky predčili. Napokon sa mohli tešiť z víťazstva o 30 bodov 73:43. Bodovo sa výraznejšie presadila 21 bodová T. Páleníková.

Piešťanské Čajky – Šamorín 73:43 (14:14, 33:20, 61:33)
Piešťanské Čajky: Oroszová 4 , Felixová 5, Engelman 18, T. Páleníková 21, Parker 13 (Whittington 8, Slimáková, Majtásová 4). Tréner: M. Pospíšil
ŠBK Šamorín: Bartánusová 10, Vyňuchalová 5, Hašková 5, Lelkes 2, Slamová 11(Lewis 2, Šústová, Óváriová , Riecka , Feketeová 8, Moore). Družstvo viedol: K. Kardoš
TH: 15/10 – 10/7. FAULY: 18 – 15. TROJKY: 3 – 2. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Turčin, Margala a Gálová. ŠTVRTINY: 14:14, 19:6, 28:13, 12:10.

Martin Pospíšil, tréner Čajok: Uff…Dnes sme urobili veľa chýb, ktoré súviseli z jednej strany zo slabej koncentrácie, ale taktiež zo špecifickej situácie, ktorú aktuálne máme. Momentálne sa potrebujeme koncentrovať na sobotu, kedy potrebujeme eliminovať chyby, ktoré sme dnes urobili.

K. Kardoš, manažér Šamorína: Gratulujem Piešťanom k zaslúženému víťazstvu. Hlavný rozdiel bol v doskakovaní, kde nám citeľne chýbala Lewis. Pre tím to bol dobrý zápas, hralo sa do tela ale nie zákerne. Zároveň je to dobré na zohratie po návrate R. Vyňuchalovej a novej hráčky.