Publikované: 07.03.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Zubák

BK Slovan Bratislava vs. BK ŠKP 04 Banská Bystrica

BK Slovan v sobotu hostil basketbalistky z Banskej Bystrice.

BK Slovan Bratislava – ŠKP 05 Banská Bystrica 68:47 (17:16, 18:14, 15:9, 18:8)

Od úvodu zápasu prehrával, svoj prvý kôš z hry zaznamenal v tretej minúte, keď sa pod košom presadila Marcová, ktorá znížila na 5:9. Slovan sa postupne na svoje súperky doťahoval, aby v šiestej minúte po úspešnom zakončení v podaní Talajkovej viedol 12:11. Hosťujúce hráčky strhli vedenie na svoju stranu, keď za tri body bola uspela Mištinová, ktorá upravila na 16:12. Belasým sa podarilo skóre otočiť, keď v posledných sekundách prvej štvrtiny priklonila misky váh na svoju stranu po úspešnej trojke Slezáriková, ktorý stanovila na 17:16. V druhej štvrtine sa podarilo Slovanu vďaka dvom trojkám Bystričankám odskočiť na stav 25:18. V 14. minúte mali domáce na svojom konte štyri fauly, prestalo sa im dariť v koncovke, čo využili hostky, ktorým sa podarilo znížiť na 30:29, Prvý polčas napokon skončil päťbodový rozdielom 35:30.

Druhý polčas začali domáce dobre, zaznamenali dôležite koše, predviedli pekné akcie. Najmä tú Dulovej so zakončujúcou Slezárikovou ocenili diváci potleskom. Hoci sa Slovan dostal vedenia 41:33 nepochopiteľne poľavil. Bystričanky dokázali stratu skresať na rozdiel dvoch bodov 41:39. Tréner Slovana reagoval oddychovým časom, po ktorom Slovanistky svoje súperky k ničomu nepustili, samé navyšovali náskok. Pred poslednou štvrtinou svietil stav na ukazovateli skóre 50:39. Aj keď Bystrica znížila na 50:41, odpoveď zo strany Slovana prišla okamžite. Čistú trojku zaznamenala Turzáková. V 35. minútu bolo o zápase prakticky rozhodnuté, belasé viedli 57:45. Hostkám v poslednej päťminútovke úplne odišla koncovka. Slovan sa tešil z prvej domácej výhry nad týmto súperom po výsledku 68:47. V ďalšom zápase sa Slovan v nedeľu 13.3. sa predstaví v Košiciach proti Cassovii.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 19 bodmi Lenka Slezáriková. V drese Banskej Bystrice sa najviac darilo Miroslave Mištinovej s 25 bodmi.

Zostava:
Marcová 13, Križmová 4, Talajková 13, Dulová 0, Slezáriková 19 (Lavríková 2, Tarkovičová 0, Zarevúcka 6, Turzáková 8)

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner BK: “Do zápasu sme vstúpili dobre motivované, hrali sme dobrú obranu, v útoku sme v prvom polčase stratili 11 stratených lôpt, čo je veľa za polčas. Bojovali sme, ukázala sa túžba po víťazstve. Naše hráčky predviedli dobrý výkon za čo im patrí vďaka.”

Nikola Turzáková, hráčka BK: “Je to pre nás dôležité víťazstvo, nakoľko na nedávnom Slovenskom pohári sme s nimi v Šamoríne prehrali. Táto prehra nás mrzela, ak sme sa chceli udržať na piatej priečke, museli sme vyhrať zápas s Bystricou. Sme rady, že sa nám podarilo vyhrať vyšším rozdielom, ukázali sme, že vieme byť doma silní. Mali sme dobré momenty, kde sme si získali viacbodový náskok, prišli aj chyby, kedy sa zápas vyrovnal.”

slovanpositive.com Autorské práva slovanpositive.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovanpositive.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.