Po streleckom výpadku v piatok bodová naháňačka

Publikované: 09.03.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: FIBA / Emmanuel Roussel

ESBVA Lille Metropole vs. Good Angels Košice, Gomis-Halilovic (9) vs. Oblak (3) (Foto: FIBA / Emmanouel Roussel)

Jedným z najmenej želaných scenárov sa vyvíjal a napokon aj skončil prvý štvrťfinálový zápas Európskeho pohára FIBA basketbalistiek Good Angels Košice. Tie sa na palubovke francúzskeho tímu Lille Métropole nedokázali ani len priblížiť k výkonu z predchádzajúceho euroligového merania síl a do piatkovej domácej odvety si tak prenášajú 16-bodové manko.

Lille Métropole – GOOD ANGELS Košice 58:42 (16:12, 33:19, 43:33)
Lille vedie v sérii 1:0 na zápasy (hrá sa na 2 víťazstvá, alebo na lepšie skóre z oboch stretnutí)
ESBVA: Bremont 9, Mahoney a Gomis po 7, Amant 6, Gaye 4 /9 doskokov/ (Sacko 9, Kaltsidou a Kamba po 6, Robert 4, Aubert 0). Tréner: Frédéric Dousart
Good Angels: Langhorne 12, Johnson 8, Oblak 6, Hruščáková 2, Bálintová 0 (Jurčenková /8 doskokov/ a Stehlíková po 6, Žirková 2, Kupčíková 0). Tréner: Maroš Kováčik
trojky: 2/6 – 2/16, TH: 12/19 – 12/14, fauly: 22 – 21, 5 faulov: 39. min. M. Mahoney – 40 min. S. Johnson, technické chyby: 30. min. F. Dusart (hlavný tréner) – 27. min. M. Kováčik (hlavný tréner), rozhodcovia: A. Aunkrogers (Lot.), A. Sinterniklaas (Hol.), Ö. Yalman (Tur.), štvrtiny: 16:12, 17:7, 10:14, 15:9

Zápas sa pre Košičanky nezačal vôbec a otváraciu 7-minútovku vyhrali 12:8. „Aj napriek tomu bolo zrejmé, že toto bude úplne iný zápas, ako pred mesiacom. Najmä na útočnej polovici to v našom podaní nebolo vôbec optimálne. Potvrdilo to nasledujúcich 7 minút, ktoré sme prehrali 0:17 a ako sa neskôr ukázalo, tak tento úsek predurčil ďalšie pokračovanie stretnutia.“

Slová generálneho manažéra Good Angels Daniela Jendrichovského dokonale vystihli dianie, ktoré na severe krajiny galského kohúta priniesol nielen prelom polčasov – ten prvý nakoniec Košičanky prehrali 19:33 –, ale aj druhá polovica stretnutia, v úvode ktorej dokázali domáce zvýšiť náskok na takmer dvojnásobok (21:40).

Až tento moment prebudil „žlto-modré“, ktoré do konca tretej štvrtiny skorigovali manko na polovicu (33:43), no na jednocifernú hodnotu už deficit nedokázali znížiť. Domáce si postrážili nielen víťazstvo, ale semifinálové ambície zvýraznili aj 16-bodovým rozdielom v skóre, na elimináciu ktorého budú mať hráčky Good Angels 40 minút odvety, ktorá sa v Angels aréne odohrá v piatok 11. 3. 2016 o 19.00 h.

„Keď si to rozmeníme na drobné, tak na uchovanie našich postupových nádejí pri živote potrebujeme v piatok každú zo štvrtín vyhrať o minimálne štyri body. Aby sa nám to podarilo však budeme musieť zmeniť náš útok, pretože s defenzívou sme problémy nemali, veď Lille sme ubránili na 58 bodov. Ale v zakončení musíme pridať na efektivite,“ dodal po prvom štvrťfinále sklamaný Daniel Jendrichovský.

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
2. zápas štvrťfinále Európskeho pohára FIBA
11. 3. 2016 (piatok): GOOD ANGELS – Lille Métropole (Fr.) /Angels aréna, 19.00 hod./
rozhodujú: J. Calik (Poľ.) – A. Šarapa (Biel.) – V. Velikov (Bul.), komisár: A. Colgan (Rak.)
celková vzájomná bilancia v sezóne 2015/16: 1 – 2 (55:60d, 78:48v, 42:58v)

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
15. 3. 2016: GOOD ANGELS – Ružomberok /Angels aréna, 18.00 h. – 27. kolo Extraligy SR/
19. 3. 2016: Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS /Diplomat Aréna, 18.00 hod. – 28. kolo Extraligy SR/