Víťazná, no labutia pieseň

Publikované: 12.03.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

langhorne vs lille metropole (Foto: Ľubka Ištoňová)

S poriadnou dávkou odhodlania, ale aj obrovským damoklovým mečom nad hlavami nastúpili basketbalistky Good Angels Košice na odvetný duel štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. Ich súperky z francúzskeho Lille vďaka 16-bodovému náskoku držali v rukách všetky tromfy a ako sa neskôr ukázalo, tak medzi kartami, ktoré zostali „žlto-modrým“ bol aj nepopulárny Čierny Peter.

GOOD ANGELS Košice – Lille Métropole /Fr./ 68:60 (21:19, 36:30, 48:47)
konečný stav série 0:2 na zápasy (celkové skóre 110:118) – do semifinále Európskeho pohára FIBA postúpil tím Lille
Good Angels: Oblak 10, Langhorne a Hruščáková po 8, Bálintová 6, Kupčíková 3 (Johnson 17 /9 doskokov/, Stehlíková 16 /3 trojky/, Jurčenková 0). Tréner: Maroš Kováčik
ESBVA: Mahoney 14, Amant 13, Gomis a Gaye po 5, Bremont 0 (Aubert 12, Robert a Kaltsidou po 4, Sacko 3, Kamba 0). Tréner: Frédéric Dusart
trojky: 5/12 – 3/10, TH: 19/24 – 19/21, fauly: 24 – 28, 5 faulov: 32. min. T. Oblak – 38. min. M. Amant, technické chyby: 30. min. S. Johnson 32. min. M. Kováčik (obaja Good Angels), rozhodcovia: J. Calik (Poľ.), A. Šarapa (Biel.) a V. Velikov (Bul.), štvrtiny: 21:19, 15:11, 12:17, 20:13

Košičanky vykročili za splnením náročného cieľa správnou nohou a v polovici 2. minúty viedli 7:2. Hosťujúci tím sa však s ich nástupom vyrovnal viac ako dobre a po 9-bodovej šnúre jeho hráčok „žlto-modré“ prehrávali 7:11. Reakcia domácich bola okamžitá a skvelá, pretože tri minúty pred prvou pauzou odskočili na 19:11, no po agresívnom finiši tímu Lille vyhrali otváracie dejstvo len o dva body.

„Hojdačkový“ priebeh duelu, ktorý však hostiteľkám vôbec nevyhovoval pokračoval aj v druhej štvrtine. V jej úvode najskôr celok Good Angels zvýšil náskok na 26:19, no v polovici 6. minúty už prehrával 26:28. Záver polčasu však tentoraz východniarkam podstatne lepšie a do šatní odchádzali síce stále so štvrťfinálovým mankom, ale už stiahnutým o 6 bodov (36:30).

Po obrátke sa Košice snažili ešte viac sa v celkovom štvrťfinálovom účtovaní priblížiť k družstvu z krajiny galského kohúta, no jeho snaha úspešná nebola. Francúzsky kolektív hral to, čo potreboval, nášmu majstrovi neumožnil výraznejší náskok a pokiaľ pred zápasom bol v semifinále jednou nohou, tak pred poslednou štvrtinou k nej pridal všetky prsty (vrátane palca) nohy druhej nohy.

Keďže v záverečnej štvrtine sa zázrak neudial, tak táto časť bola pre družstvo Good Angels poslednou v tejto sezóne európskych klubových súťaží. Ku jeho cti slúži, že súboj „nezabalil“ a to aj napriek „nepriazni“ rozhodcovskej trojice. Za mohutný finiši síce neboli Košičanky odmenené postupom, ale aspoň (aj keď chabou) náplasťou v podobe „nepostupového“ víťazstva o 8-bodov (68:60).

Najbližšie stretnutie basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
dohrávka 27. kola Extraligy SR

15. 3. 2016 (utorok): GOOD ANGELS – MBK Ružomberok /Angels aréna, 18.00 hod./ rozhodujú: Anton Šarišský – Peter Karniš – Ján Kovalčík; komisárka: Danica Luxová vzájomná bilancia v sezóne 2015/16: 3 – 0 (64:56v, 72:44d, 75:47v)

Program ďalších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
19. 3. 2016: Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS (Diplomat aréna, 18.00 h. – Extraliga SR – 28. kolo)
23. 3. 2016: GOOD ANGELS – Cassovia/B. Bystrica (Angels aréna, 18.00 h. – Extraliga – 1. štvrťfinále)
26. 3. 2016: Cassovia/B. Bystrica – GOOD ANGELS (Extraliga SR – 2. štvrťfinále)
30. 3. 2016: GOOD ANGELS – Cassovia/B. Bystrica (Angels aréna – Extraliga SR – príp. 3. štvrťfinále)

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.