Generálka pred play-off úspešne zvládnutá

Publikované: 19.03.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. Good Angels Košice, Whitington (7) vs. Jurčenková (12) (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistkám Good Angels Košice sa podarilo ukončiť základnú časť bez prehry. Pod skutočnosť, že si dvanásťnásobný extraligový víťaz aj pred blížiacim sa štartom play-off udržal možnosť zopakovať vlaňajšiu „perfect season“ sa postaralo štvrté tohtosezónne víťazstvo nad jeho predošlým finálovým súperom z Piešťan.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 55:68 (16:22, 29:37, 44:52)
Piešťany: Engelman 22 /3 trojky/, Oroszová a T. Páleníková po 8, Dudášová 3, Parker 2 (M. Páleníková 6, Whittington 4, Felixová 2). Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Oblak 20 /3 trojky/, Bálintová 12 /9 asistencií/, Hruščáková 7, Jurčenková a Kupčíková po 6 (Stehlíková 11, Janoščíková 6 /9 doskokov/). Tréner: P. Jankovič
trojky: 6/24 – 5/15, TH: 11/15 – 13/18, fauly: 17 – 19, 5 faulov: 40. min. M. Engelman (Piešťany), rozhodcovia: B. Gabara, P. Ženiš a M. Turčin, štvrtiny: 16:22, 13:15, 15:15, 11:16.

Otváracie dejstvo bolo prísľubom, že (pod)večer na Považí bude nesmierne zaujímavý. Domáce začali trojkou z ruky Monicy Engelman, na ktorú vzápätí odpovedala taktiež presnou ranou spoza oblúka hosťujúca Teja Oblak. V 5. minúte už „žlto-modré“ viedli 12:5 a tento náskok položil základ ich triumfu v prvom dejstve, ktoré vyhrali 22:16. Nástup do druhého vyšiel hráčkam Good Angels ešte lepšie a vďaka bojovnému výkonu podporenému precíznou obranou v polovici 15. minúty stretnutia viedli už 33:16. Čajky však majstrovi ešte v tomto momente rozlet v ústrety víťazstvu neumožnili a na začiatku 17. minúty viedli Košičanky už len 33:24. Východniarky však nápor hostiteliek dokázali zastaviť a aj do druhého polčasu vstúpili s náskokom.

Ten sa však v polovici 7. minúty tretej štvrtiny scvrkol na minimum. Hlavným faktorom prečo Košičanky zo stavu 47:35 „spadli“ na 47:44 bola najmä strojovo presná streľba Čajok spoza oblúka, pretože po obrátke tím z Považia zaznamenal 5 úspešných trojkových pokusov. Do tretej pauzy však nepremenili už ani len dvojbodový a po polhodine stále viedli „žlto-modré“ – 52:44.

V rozhodujúcej časti stretnutia predviedli hráčky Good Angels Košice vynikajúci taktický výkon, vďaka ktorému neumožnili domácim ani len pomyslieť na zvrat v zápase. Do poslednej dvojminútovky vstúpil celok z metropoly východu s náskokom 11 bodov (63:52) a najmä zásluhou skalopevnej obrany ho do záverečného klaksónu dokázali ešte mierne prikrášliť na konečný 13-bodový rozdiel – 68:55.