Šláger na záver základnej časti priniesol ďalšie víťazstvo Good Angels

Publikované: 19.03.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. Good Angels Košice (Foto: Laco Ďuračka)

V záverečnom 28. kole Extraligy žien podľahli domáce Piešťany majstrovi z Košíc. Good Angels vďaka tomu skompletizovali sezónu bez jedinej prehry.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:68 (16:22, 29:37, 44:52)
ČAJKY: Engelman 22, Oroszová 8, Páleníková 8, Dudášová 3, Parker 2, (M. Páleníková 6, Whittington, 4, Felixová 2)T. Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Oblak 20, Bálintová 12, Stehlíková 11, Janoščíková 6, Hruščáková 7 (Jurčenková 6, Kupčíková 6) Tréner: P. Jankovič
TH: 15/11 – 18/13. FAULY: 17 – 19, 5 faulov: 40. Engelman. TROJKY: 6 – 5. DIVÁCI: 700. ROZHODCOVIA: Gabara, Ženiš a Turčin. ŠTVRTINY: 16:22, 13:15, 15:15, 11:16.

Skóre otvorila hneď v prvých sekundách trojkou Engelman, na druhej strane odpovedala rovnako Oblak. Po piatich minútach poslala hostky do vedenia 12:5 Hruščáková. Nepresná streľba Košičaniek a premenené protiútoky Čajok znamenali zníženie na 13:17. Stehlíková však premenenou trojkou poslala Good Angels do vedenia 20:13. V závere Engelman dvomi premenenými trestnými hodmi upravila na 16:22. Good Angels odskočili po dvoch minútach druhej časti na 11 bodový rozdiel – 16:27. Marta Páleníková štyrmi bodmi stiahla skóre na 20:33. Čajky zlepšenou hrou v druhej polovici druhej časti znížili na polčasových 29:37.

T. Páleníková zakončila prvú akciu Čajok trojkou, Čajky dvomi trojkami Engelman a Oroszovej znížili na 41:47. Ďalšia trojka Oroszovej priblížila Čajky na rozdiel troch bodov – 44:47. Košičanky si do poslednej časti niesli náskok 52:44. Čajky sa v štvrtej perióde snažili dotiahnuť svoje súperky, tie však skúsenou hrou svoje vedenie nepustili a napokon sa mohli tešiť z víťazstva 68:55.

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: "Prezentovali sme sa zlým vstupom do zápasu, čo poznačilo celý nasledujúci priebeh. Vedeli sme z čoho nám hrozí najväčšie nebezpečenstvo, no neboli sme dostatočne koncentrovaní, aby sme ho eliminovali. Premárnili sme veľkú šancu na víťazstvo, no faktom je že Good Angels hrali sústredenejšie, čím si výhru zaslúžili viac.“

Základná časť sa tak skončila a už v stredu sa začína štvrťfinále play-off.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.