Čajky zdolali Ružomberok o 26 bodov a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

Publikované: 02.04.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

čajky - ružomberok (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 81:55 (20:20, 39:37, 58:44)
Čajky: Parker 23, Engelman 17, Dudášová 10, Oroszová 9, T. Páleníková 9, (M. Páleníková 7, Felixová 4, Majtásová 2, Slimáková). Tréner: M+. Pospíšil
Ružomberok: Sujová 19, Kmeťová 8, D. Baburová 8, Tetemondová 7, Lazárová 4 (Moravčíková 4, Kelčíková 2, A. Baburová 2, Kováčiková 1, Letková). Tréner: Juraj Suja
TH: 16/13 – 19/14. FAULY: 19 – 21, TROJKY: 10 – 7. DIVÁCI: 400. ROZHODCOVIA: Ženiš, Lamoš a Galová. ŠTVRTINY: 20:20, 19:17, 18:7, 24:11.

Tetemodová skórovala z prvej akcie, rovnako odpovedala T. Páleníková. Hostky sa potom odpútali trojkou D. Baburovej. Čajky sa prvýkrát dostali do vedenia po koši Parker po dve a pol minúte. Po piatich minútach odskočili Čajky trojkou Engelman na 12:8. Hostky však s Čajkami držali krok. Dve minúty pred koncom však Oroszová dala za tri body a Čajky viedli 18:14. 52 sekúnd pred koncom premenila Tetemondová oba trestné hody a bolo to 18:18. Následne skórovala Lazárová, no v zápätí tiež premenila oba trestné hody Parker a po prvej štvrtine bol stav nerozhodný (20:20).

Aj v druhej časti najskôr bodovala Kelčíková, o chvíľu však vyrovnala Dudášová. Čajky šnúrou piatich bodov odskočili na 27:22. T. Páleníková trojkou upravila na 30:25. Sujová premenila oba trestné hody – 30:27. V zapätí tá istá hráčka trojkou vyrovnala na 30:30. Sujová preukázala dobrú formu a poslala hostky do vedenia 32:30. Parker po zvýšila po koši s faulom a Čajky šli na polčas s miernym vedením 39:37. Piešťanky šli po troch minútach v druhom polčase do vedenia 45:39 aj vďaka trojke Dudášovej a o chvíľu zvýšila na 48:39 Engelman. Hostky sa priblížili na 44:52 trojkou D. Baburovej. Dudášová ďalšou trojkou v posledných sekundách upravila na 57:44.

Hra dostala v štvrtej štvrtine ešte väčšie grády a Čajky diktovali tempo hry. Po dvoch minútach viedli 61:44. Trojkou znížila na 47:61 Kmeťová. Na 68:52 zvýšila v 34. min taktiež trojkou Marta Páleníková a aby toho nebolo málo, ďalšiu pridala Oroszová (73:52) a onedlho aj Engelman. Čajky si už svoje vedenie pohodlne udržali a za potlesku publika dokráčali k víťazstvu 81:55 a ujali sa vedenia 1:0 v semifinálovej sé­rii.

Hlasy trénerov:

Martin Pospíšil, tréner Čajok: „Predovšetkým sme radi za dobrý vstup do mimoriadne ťažkej a vyrovnanej série. Myslím, že rozhodujúcim faktorom bol náš druhý vstup do druhého polčasu, kedy sme začali plniť veci, ktoré boli kľúčové. Za druhé dôležité momentum by som označil úsek na začiatku poslednej časti, keď sme sa dokázali postaviť agresivite hráčok súpera. Vieme ale veľmi dobre, že play-off sa nehrá na čiastkové víťazstvá a preto už teraz musíme začať myslieť na zápas v Ružomberku.“

Michal Porubčan, asistent trénera Ružomberka: „Nezvládli sme tretiu štvrtinu, v ktorej súper dominoval a vytvoril si rozhodujúci náskok. V celom zápase sme mali problém s útočným doskokom súpera.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.