Slovan sa ujal vedenia 1:0 na zápasy.

Publikované: 05.04.2016 Autor/Zdroj: JB Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Braislava (Foto: Ivan Golembiovský)

V úvodnom zápase Slovan využil výhodu domácej palubovky a triumfoval 73:62. V stredu 18:00 je na programe 2. zápas na Štiavničkách.

bystrickepumy.sk

Prvý zápas série medzi Slovanom a našimi ´pumami´ sa hral v bratislavskom Dome Športu. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia domáce basketbalistky, ktoré zachytili úvod stretnutia. Od stavu 6:4 sa ´belasé´ strelecky po trojke Križmovej chytili a ich náskok narástol v šiestej minúte na 20:6. Zdalo sa, že priebeh tohto duelu bude mať jasný scenár. Bratislavčanky sa však zasekli, čo využili naše hráčky a vrátili do zápasu. Znížili na 22:15.

Slovan v druhej štvrtine dokázal navýšiť Talajkovou svoj náskok na 27:19, ale potom sme sa začali presadzovať my a dokázali sme sa domácemu celku výraznejšie priblížiť. Toto dejstvo našim pumám vychádzalo, hrali príkladne v obrane, zodpovedne po celej ploche ihriska, aj preto sa polčas skončil prijateľným skóre 37:35. Mohli sme teda pomýšľať na zvrat.

Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v druhom polčase. Banskobystričankám sa podarilo po úspešnom trojkovom pokuse vyrovnať na 38:38 a pomerne častou streľbou spoza trojkového oblúka sme držali so súperom krok. Za stavu 42:41 v 22. minúte však prišla hluchá pasáž zo strany našich dievčat, nešla im streľba, čo Slovan využil išiel do vedenia 48:41. Tréner Michalík reagoval na to oddychovým časom, no ani po ňom sme sa Slovanistkám nepribližovali na nižší rozdiel. Domáce dobre doskakovali lopty po našej nepresnej streľbe. Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny pridala Marcová tri koše v rade, čím poslala svoje družstvo do 12-bodového trháku.

Bystričanky v záverečnej desaťminútovke stiahli náskok súpera na rozdiel desiatich bodov, ale Mlynarovičová úspešnou trojkou zvýšila na 63:50. Hra sa kúskovala, Slovan mal v 34. minúte na svojom konte už štyri fauly, z čoho profitovali Banskobystričanky, ktoré sa sympaticky snažili so zápasom niečo urobiť. Slovan však dobre bránil, takže sa po víťazstve 73:62 ujal vedenia v sérii 1:0.

Druhý zápas je na programe v stredu 6. apríla v Banskej Bystrici v hale na Štiavničkách o 18.00 hodine.

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 73:62 (22:15, 15:20, 23:12, 13:15)

Vyjadrenia po zápase:

Katarína Piperková, hráčka Banskej Bystrice: „Od začiatku sme doťahovali náskok súpera. Keď sa nám podarilo dostať na rozdiel pár bodov, tak sme spravili chyby, ktoré nás v konečnom dôsledku stáli víťazstvo. V stredu hráme doma na Štiavničkách a verím, že sa nám stav série podarí vyrovnať.“

Michaela Ozdincová, hráčka Banskej Bystrice: „Úvod zápasu bol z našej strany rozpačitý. Súper sa po ľahkých košoch – najmä z druhých šancí po útočnom doskoku dostal do niekoľkobodového vedenia, ktorý si udržiaval celý zápas. Ich výškovú prevahu pod košom sme sa snažili kompenzovať našimi rýchlymi protiútokmi, ktoré nám v prvom polčase v celku vychádzali. Urobili sme dosť hlúpych chýb v obrane, na ktoré sme boli upozornené ešte pred zápasom. Navyše sme zahodili strely spod koša a na pohode nám svojimi sem-tam zvláštnymi verdiktmi nepomohli ani rozhodcovia. Naopak Slovanistky naďalej zúročovali svoje skúsenosti a prevahu pod košom. Sme si vedomé chýb, čo sme spravili, no zápas je už za nami. Tešíme sa na stredu, kedy sa zdravo namotivované budeme snažiť vyhrať a vyrovnať stav série.“

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan: „Zápas to bol vyrovnaný, vyšiel nám jeho úvod, v ktorom sme viedli o 14 bodov. Musíme zapracovať na prístupe a motivácii našich hráčok. V zápasoch, v ktorých sme favoriti strácame koncentráciu, energiu, čo súper využíva vo svoj prospech. Získali sme dôležité víťazstvo. V stredu musíme dať do zápasu oveľa väčšiu energiu, agresivitu a zodpovednosť. Pokúsime sa vyhrať, aby sme pred tretím zápasom získali mečbal.”

Bystricoviny.sk Autorské práva Bystricoviny.sk a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Bystricoviny.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.