Pumy ukončili dlhé čakanie na víťazstvo. Odskákal si to bratislavský Slovan

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Braislava (Foto: Ivan Golembiovský)

Druhý zápas play-off série o 5.-8. miesto medzi Slovanom Bratislava a BK ŠKP 08 Banská Bystrica priniesol vyrovnanie série, v ktorej je momentálne stav 1:1 na zápasy.

bystrickepumy.sk

Naše Pumy sa od začiatku stretnutia snažili diktovať tempo hry a zabojovať tak o prvé víťazstvo v extralige od 5. novembra 2015. V prvej časti hry sa im to darilo na výbornú a postupne sa súperovi vzdialili až na rozdiel 12 bodov (21:9). Posledné slovo v tejto časti hry však mali belasé basketbalistky a dvojbodovým zápisom stanovili skóre po desiatich minutách na 21:11.

Málokto na štiavničkách čakal, že tieto dva body budú predzvesťou belasého koncertu v prvej polovici druhej štvrtiny. Vychádzalo im takmer všetko a keď sa k tomu pridala haprujúca hra Púm do zóny, rázom z toho bolo vedenie bratislavčaniek 21:22. Tréner Michálik na tento priebeh okamžite reagoval time outom, po ktorom sa naše dievčatá upokojili, spresnili hru a do šatní sa napokon odchádzalo za stavu 30:27 pre Pumy.

Po veľkej prestávke sa cez štiavničky doslova prehnalo stádo šeliem spod Urpína. Pumy boli všade, úplne ovládli hru a súpera do ničoho nepustili. Vychádzali z dobre organizovanej obrany, ktorá bola hnacím motorom aj na útočnej polovici. V minulých zápasoch Pumy len trošku hrýzli a vystrkovali zúbky, no teraz sa prejavila agresivita divých šeliem a do súpera sa priam zahryzli ostrými tesákmi. V 3. dejstve rozdrvili bratislavčanky 28:2 a zápas sa už len dohrával. Domáci tréneri to využili naplno a cenné minúty dostali aj najmladšie hráčky v bystrickom drese Hanková a Kovalčíková.

3. zápas tejto série je na programe v sobotu 9.4. o 15:00 v Bratislavskom Dome Športu na junáckej ulici. Už teraz je jasné, že séria sa vráti späť pod Urpín. 4. zápas sa odohrá v stredu 13.4. o 18:00 na Štiavničkách.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 72:44 (30:27)
Štvrtiny: 21:11, 9:16, 28:2, 14:15. TH: 18/14 – 14/9. Fauly: 19 – 21. Trojky: 6 – 1.
Rozhodovali: Hollander, Bára, Bartoš.
ŠKP 08: Mištinová 21, Stašová 20 (4), Ozdincová 8 (1), Jelenčíková 6, Bačová 6 /Števulová 7 (1), Piperková 2, Hanková 2, Horecká, Kovalčíková/
Najviac bodov za Slovan: Zarevúcka 14, Marcová 8, Mlynarovičová 6

Hlasy po zápase:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: „Sme veľmi radi ako zápas dopadol. Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ a baby za ním cieľavedome išli. Presvedčili sme sa o tom že so Slovanom dokážeme nie len hrať, ale ho aj poraziť. Stav na zápasy sme zaslúžene vyrovnali na 1:1 a ja verím, že sme v tejto sérií nepovedali posledné slovo.“

Miroslava Mištinová, najlepšia strelkyňa ŠKP 08: „Od začiatku zápasu sme určovali tempo zápasu. Po dlhšej dobe sme sa vrátili k našej rýchlej a dravej hre, čo sa ukázalo aj na výsledku. V obrane sme sa vysporiadali s vysokými podkošovými hráčkami, čím sme zabránili súperovi dorovnať náš vydretý náskok. Nesmierne ma teší, že sme konečne hrali tak ako sa chceme prezentovať a že sme vyrovnali stav série na 1:1.“

Slávia Banská Bystrica Autorské práva slaviabb.sk a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slaviabb.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.