Čajky postúpili do finále

Publikované: 09.04.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky, po postupe do finále (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky doma zvíťazili v 3. zápase semifinále play off Extraligy žien nad MBK Ružomberok a postúpili do finále pomerom víťazstiev 3:0 na zápasy.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 42:30 (11:12, 18:15, 26:17)

Čajky: Engelman 12 (4 trojky), T. Páleníková 8, Oroszová 6, Parker 5, Dudášová 3,(M. Páleníková 3, Whittington 2, Pilátová 2, Felixová 1). Tréner: M. Pospíšil

Ružomberok: Sujová 3, Kmeťová 3, D. Baburová 5, Tetemondová 6, Lazárová 12 (Moravčíková 1, Kelčíková, A. Baburová 2, Kováčiková 1). Tréner: Juraj Suja

TH: 22/13 – 11/6. FAULY: 17 – 26, TROJKY: 7 – 6. DIVÁCI: 720. ROZHODCOVIA: Ženiš, Margala a Hollander. ŠTVRTINY: 11:12, 7:3, 8:2, 16:13)

Skóre otvorila trojkou Lazárová, ďalšiu trojku pridala o chvíľu Kmeťová. Na druhej strane odpovedala rovnakým spôsobom Oroszová a vyrovnala ďalšou trojkou Dudášová. Čajky poslala po piatich minútach do vedenia ďalším trojbodovým hodom Engelman. Lazárová v závere pekným prienikom upravila na 11:12 po prvej štvrtine.

V druhej časti ako prvá bodovala trojkou Engelman, na 15:15 potom rovnako upravila Tetemondová. Čajky ešte v závere mierne súperkám odskočili a po druhej štvrtine viedli 18:15.

Hostkám sa nedarilo presne zakončovať, no zo začiatku ani protiútoky Čajok nekončili presne. Nepresnosti na oboch stranách trvali aj naďalej, pretrhla to až v 28. minúte trojkou Oroszová, ktorá poslala Čajky do desaťbodového vedenia 25:15. Skóre sa ešte kozmeticky upravilo a domáce hráčky viedli pred poslednou časťou 26:17.

Lazárovej kôš s faulom nachvíľku priblížil Ružu, trojka Engelman však opäť znamenala rozdiel desiatich bodov . A. Baburová znížila trojkou na 29:22. Hostky sa priblížili päť minút pred koncom na 24:30. Ruža to stiahla na päť bodov. Parker premenila oba trestné hody, trojkou znížila Sujová na 36:30. Čajky však väčšie priblíženie nedopustili a po víťazstve 42:30 postupujú do finále play-off.

Hlasy trénerov:

M. Porubčan, Ružomberok: „Súpera sme v dnešnom zápase dokázali ubrániť na 42 bodov, žiaľ sme nedokázali vyhrať. Na našej strane vládla až prílišná nervozita v útočnej fáze, čo sa nám vypomstilo. Gratulujem súperovi k výhre a k postupu do finále.

M. Pospíšil, Piešťany: Každý kto rozumie basketbalu vie, že takéto zápasy nie sú o kráse ale o tvrdom boji. A presne o tom bolo dnešné dianie na palubovke. Súper tak, ako je v play-off zvykom skúšal rôzne zbrane a praktiky. Zákroky, ktoré boli na ihrisku nemajú s basketbalom nič spoločné, ale aj o tom je play-off. My sme radi, že sa nám podarilo vyhrať 3:0 a teraz máme priestor na to, aby sme sa pripravili na finále.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.