Good Angels Košice vybojovali v Piešťanoch mečbal

Publikované: 20.04.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. Good Angels Košice, sestry Páleníkové (33) a (34) vs. Bálintová (8) (Foto: Laco Ďuračka)

Good Angels Košice zvládli aj druhý zápas finálovej série a na palubovke Piešťanských Čajok vyhrali o 16 bodov. Najlepšími strelkyňami zápasu boli Teja Oblak na strane Košíc so 17 bodmi a Monica Engelman na strane Piešťan so 16 bodmi.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:71 (10:15, 27:31, 40:56)
Čajky: Engelman 16, Parker 12, T. Páleníková 8, Oroszová 7, M. Páleníková 3 (Whittington 7, Dudášová 2, Pilátová, Balážová). Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Oblak 17, Kupčíková 14, Jurčenková 12, Hruščáková 7, Bálintová 8 ( Žirková 7, Stehlíková 5, Hrynko 1, Janoščíková) Tréner: P. Jankovič
TH: 25/22 – 27/21. FAULY: 27 – 26, 5 faulov: 36. Parker. TROJKY: 5 – 6. DIVÁCI: 1000. ROZHODCOVIA: Tomašovič, Doušek, Margala. ŠTVRTINY: 10:15, 17:16, 13:25, 15:15)

Čajky zaznamenali prvé dva body zásluhou Parker po pár sekundách, po dvoch a pol minútach trafila Oroszová trojku na 8:4. Kupčíková štyri minúty pred koncom vyrovnala na 8:8 a hostky sa prvýkrát dostali do vedenia tri minúty pred koncom prvej časti, opäť po dvoch bodoch Kupčíkovej. 15. sekúnd pred koncom Košičanky po dvoch bodoch Oblak odskočili na 15:10 po prvej časti.

V druhej štvrtine padol kôš až po dvoch minútach a to hneď za tri body od Žirkovej 10:18. Na druhej strane rovnako odpovedala M. Páleníková. Hostky síce krátko odskočili, no T. Páleníková trojkou znížila na 18:20. Tá istá hráčka ďalšou trojkou znížila na 21:23. Parker potom premenenými štyrmi trestnými hodmi v krátkom slede dotiahla na 25:28. Na polčas sa šlo za stavu 27:31.

Druhý Polčas otvorila Oroszová dvomi bodmi, po štyroch minútach dala za tri body Oblak a Košice viedli o 8 bodov 39:31. Kupčíková trafila štyri minúty pred koncom trojku – 33:45. Čajkám sa nedarilo v útoku a v defenzíve to tiež škrípalo, minútu pred koncom sa hostky dostali na rozdiel 52:36. Zároveň s klaksónom upravila na 56:40 po tretej časti Oblak.

Piešťanky sa v poslednej časti pokúšali opäť zmazať manko, no hostky si svoje vedenie opäť postrážili a skúsenou hrou nedovolili Čajkám zdramatizovať stretnutie. Good Angels tak vedú 2:0 na zápasy a už v sobotu budú môcť na domácej pôde rozhodnúť o svojom titule.

Hlasy po zápase:

P. Jankovič, Košice: Mali sme veľmi dobrý vstup do druhého polčasu, hrali sme so zabezpečenou obranou a dobre sme sa presadzovali v ofenzíve. Využívali sme medzery v piešťanskej obrane a dokázali sme im odskočiť. Výsledok možno vyzerá jednoznačný, no priebeh zápasu bol veľmi náročný. Možno rozhodla aj väčšia túžba po víťazstve, hoci sa v takej atmosfére ako bola v Piešťanoch hrá ťažko. Boli sme však o trošku lepší ako domáci tím. Najnáročnejší zápas ešte len príde, máme prvý mečbal a určite nám Čajky nedajú nič zadarmo.

M. Pospíšil: Treba to reálne zhodnotiť, dnes sme na Good Angels nemali. Hrali tvrdý a agresívny basketbal s dostatočnou dávkou múdrosti. To v našej hre chýbalo. Na zápas sme sa poctivo pripravovali, bohužiaľ sme ho nezvládli. Nádej na víťazstvo padla v tretej štvrtine, kedy sme mali zlý prístup a Good Angels nám odskočili.

Sabína Oroszová, Piešťany: Ťažko sa hľadajú slová po takomto zápase. Nastúpili sme dobre, prvé dve štvrtiny sme hrali dobre, bojovali sme, no po polčase sa s nami neviem čo stalo. Ale rozhodne sa to nemôže stávať. Ešte však nie je koniec série, síce prehrávame 2:0, ale v sobotu ideme do Košíc a chceme sériu vrátiť do Piešťan.

Lucia Kupčíková, Good Angels: Hrali sme svoju hru, aj keď sa Čajky dotiahli na tri body, nedostávali sme sa zbytočne pod tlak. Ťahali sme za jeden povraz a dá sa povedať, že to bolo kľúčové. V sobotu by sme chceli doma finále uzavrieť a vybojovať titul. Musíme sa na to skoncentrovať, aj keď to bude ťažké. Čajky sa určite nevzdajú, no na zápas sa tešíme.