V prvom prípravnom zápase zdolali Piešťanské Čajky súperky z Brna 46:40

Publikované: 04.09.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. BK Handicap Brno (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v sobotu svoj prvý prípravný zápas na sezónu 2016/2017, keď v Diplomat aréne privítali český extraligový tím BK Handicap Brno. Piešťanské basketbalistky vstúpili do novej sezóny víťazstvom 46:40.

piestanskecaj­ky.sk

Káder Piešťanských Čajok prešiel v medzisezónnom období viacerými zmenami a hneď v prvom prípravnom stretnutí sa predstavili všetky nové posily piešťanského tímu. Zo Sloveniek si premiéru odbili Angelika Slamová a Rebeka Mikulášiková a zo zahraničných posíl sa na palubovke Diplomat arény ukázali aj Američanky Tiffany Brown, Monique Oliver i Britka Chantelle Handy.

Vstup do zápasu bol vyrovnaný, no Čajky si čoskoro vypracovali náskok. Do konca prvej časti sa hráčkam Brna podarilo Piešťanky dotiahnuť, a nakoniec aj skóre otočiť vo svoj prospech. Čajky v druhej časti udávali tempo hry a odskočili súperkám na šesť bodov po prvom polčase. Náskok Čajok mohol byť aj vyšší, no v zakončení neboli úplne efektívne. Po zmene strán mali chvíľami viac z hry hostky, a podarilo sa im dotiahnuť Čajky na dostrel. V záverečných minútach Brno vyrovnalo na 40:40, ale Čajky si taktickou hrou vybojovali fauly a v poslednej minúte premenila Tiffany Brown šesť trestných hodov, čím zaistila Čajkám víťazstvo 46:40.

Piešťanské Čajky – BK Handicap Brno 46:40 (12:13, 25:19, 36:32)
Piešťanské Čajky: Dudášová 5 Mikulášiková 2, Brown 8, Oroszová 8, T. Páleníková 10, (Horvátová, Balážová, Handy 6, Slamová, Oliver 7).Tréner: M. Pospíšil
BK Handicap Brno: Kašpárková 4, Sedláková 6, Hausknechtová 4, Švrdlíková 4, Palušná 4 (Vitulová 5, Giacintová, Brabencová, Adamcová 7, Šoukalová 2, Stoupalová 4). Tréner: Viktor Pruša
TH: 17/13 – 17/10, FAULY: 19–21,TROJKY: 3 – 0, ROZHODCOVIA: Hudec, Galová, Donovalová, DIVÁCI: 280.
ŠTVRTINY: 12:13, 13:6, 11:13, 10:8.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.