Vydarený prvý krok

Publikované: 10.09.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

Teja Oblak (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice majú za sebou úspešný vstup do série prípravných duelov, hlavnou úlohou ktorých má byť čo najlepšie vyladenie formy 13-násobného slovenského šampióna na začiatok súťažného ročníka 2016/2017. V druhom zápase turnaja pri rieke Visle si domáci Krakov poľahky poradil s ďalším poľským účastníkom podujatia z Gdyne po výsledku 100:64.

DSK Basketball Nymburk (ČR) – GOOD ANGELS Košice 47:67 (8:11, 17:31, 32:50)
Nymburk: Khomenchuk 11 /9 doskokov/, Křížová 8, Bartáková a Šípová po 6, Huňková 4 (Mircová 8, Ursu 4, Hamplová, Zavázalová a Bakajsová 0). Tréner: D. Kurucz
Good Angels: Oblak 16, Bálintová 11, Jurčenková 10, Stehlíková 8, Kupčíková 7 (Žirková 10, Bilíková 3, Jánoščiková 2, Blanárová 0). Tréner: P. Jankovič
Trojky: 3/13 – 3/11 , TH: 10/12 – 12/23, fauly: 24 – 15, 5 faulov: 37. min. E. Mircová (Nymburk)
štvrtiny: 8:11, 9:20, 15:19, 15:17

Otváracie dejstvo naplnilo očakávania spojené s prípravným zápasom, ktorý nesie prívlastok prvý. Obraz hry bol, diplomaticky povedané „strapatý“, dynamika tempa narúšaná množstvom stratených lôpt a aj celkovo nízke skóre prvej štvrtiny bolo výsledkom boja hráčok samých so sebou (vrátane koncovky), než vysoko kvalitných obrán.

S pribúdajúcim časom však Košičanky pôsobili na krakovskej palubovke čoraz aklimatizovanejším dojmom a pod obomi košmi dokázali niekoľkokrát naznačiť, aká by mohla byť ich basketbalová tvár v novej sezóne. Naopak, ich súperky boli každou chvíľou viac unavené, pretože pre českého vicemajstra bol súboj s tým našim už druhým v priebehu desiatich hodín.

Naše hráčky sa však nehnali za tým, aby súpera uštvali a druhý polčas využívali na to, aby si odskúšali niekoľko herných variantov a spomedzi nich vyberali tie, ktoré by boli ich najúčinnejšou zbraňou. Tréneri do hry nasadili všetkých deväť hráčok, ktoré boli pripravené do súboja zasiahnuť a okteto z nich sa dokázalo v stretnutí aj strelecky presadiť.