Dokonalý obrat zabezpečil postup

Publikované: 17.09.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Teja Oblak (GAK) vs. Angelika Theiner (SNV) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Ešte šesť minút pred koncom súboja s tímom Artego Bydgoszcz vyzerali šance basketbalistiek Good Angels Košice mizivo, pretože náš 13-násobný extraligový šampión strácal na poľského súpera 12 bodov. Opäť sa však potvrdilo pravidlo hovoriace o tom, že bič plieska až na konci -, no a ten košický predviedol v Polkowiciach parádny „pleskot“.

Artego Bydgoszcz (Poľ.) – GOOD ANGELS Košice 69:73 (22:16, 42:35, 55:49)
Bydgoszcz: Miedzik 17 /5 trojok/, Reid 12 /9 asistencií/, Armstrong 11, Stallwoth 10, Szybala 6 (Koc 6, Suknarowska 5, Niedzwiecka 2). Tréner: T. Herkt
Good Angels: Oblak 20 /9 doskokov/, Jurčenková /11 doskokov/ a Stehlíková po 15, Bálintová 9 /9 asistencií/, Kupčíková 8, (Baburová 4, Blanárová 2, Janoščíková 0). Tréner: P. Jankovič
trojky: 8/16 – 5/18, TH: 19/20 – 20/24, fauly: 26 – 18, 5 faulov: 39. min. M. Koc – 40. min. L. Kupčíková
štvrtiny: 22:16, 20:19, 13:14, 14:24

Úvodné zahrievanie rýchlejšie zvládli hráčky poľského družstva, ktoré ešte v prvej štvrtine čoraz častejšie nachádzali recept na zdolávanie nie najideálnejšie fungujúcej obrany „žlto-modrých“. Postupne sa im čoraz výraznejšie bodovo vzďaľovali a po štvrťhodine hry im odskočili na rozdiel 15 bodov (39:24).

Za zmienku stojí predovšetkým „polčasová“ 100-percentnosť Elźbiety Miedzik, ktorá päťkrát presne mierila spoza trojkového oblúka a k tomu pridala aj jeden úspešný dvojbodový pokus. Pred veľkou prestávkou však Košičanky dokázali zdvihnúť hlavy a šnúrou siedmich bodov znížili manko na súpera na polovicu (42:35).

Aj nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie klubu z krajiny našich severných susedov a to najmä preto, že dlhých päť minút sa po obrátke hráčky Good Angels nevedeli strelecky presadiť. Podobne, ako v predošlom dejstve, aj tentoraz nášmu majstrovi lepšie vyšiel záver štvrtiny, ktorú dokonca – aj keď iba o jediný bod – dokázal vyhrať.

Záverečná časť hry sa niesla v znamení snahy Košičaniek o obrat v zápase. Ten vyzeral viac ako nádejne, keď Anka Jurčenková na konci 37. minúty „košom s faulom“ znížila na 63:65 z pohľadu „žlto-modrých“. Na ich stranu misky váh o minútu a štvrť neskôr úspešnými „šestkami“ naklonila Teja Oblak (68:67) a rovnaká hráčka minútu a 21 sekúnd pred koncom ďalšími dvomi trestnými hodmi upravila na 70:67.

Víťazstvo východniarok spečatila štvrť minútu pred záverečným klaksónom Romana Stehlíková, ktorá „košom s faulom“ uzavrela skóre súboja na konečných 73:69 a najlepším spôsobom tak oslávila narodeniny, ktoré pripadli práve na deň semifinálového stretnutia medzinárodného turnaja o Pohár CCC Polkowice 2016.