Každá séria sa raz skončí...

Publikované: 08.10.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Good Angels

Štyri roky, dva dni a osemnásť neúspešných pokusov. Presne toľko potrebovali hráčky Piešťanských Čajok na to, aby v „ostrom“ meraní síl premiérovo zdolali basketbalistky Good Angels Košice. Tie síce v prvom polčase duelu tretieho kola novej extraligovej edície udávali na Považí tempo hry, no po obrátke tlaku hostiteliek neodolali a pomerne prekvapujúco sa z kúpeľného mesta vracajú s prázdnymi rukami.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 75:70 (15:18, 29:35, 50:48)
Piešťany: Oliver 27 /11 doskokov/, Oroszová 12, Páleníková 11, Handy 7, Brown 5 (Slamová 7, Dudášová 6, Mikulášiková a Balážová 0). Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Oblak 24, Baugh 12, Stehlíková 10, Kupčíková 8, Bálintová 4 (Žirková 9, Baburová 3, Allen, Janoščíková a Bilíková 0). Tréner: P. Jankovič
trojky: 5/17 – 2/20, TH: 24/33 – 18/25, fauly: 26 – 27, 5 faulov: 40. min. T. Brown – 40. min. R. Stehlíková a Z. Žirková, rozhodcovia: A. Šarišský, R. Lamoš a M. Perečinský, štvrtiny: 15:18, 14:17, 21:13, 25:22

Už priebeh prvej polovice akoby naznačoval, že oproti predošlým súbojom bude tentoraz niečo inak. Košičanky síce mali mierne navrch, no domáci tím sa ich držal ako kliešť. Až na konci polčasu na chvíľu „zalapal“ po dychu, čo „žlto-modré“ využili na to, aby si do kabín odniesli 6-bodový náskok (35:29). Dve minúty po „veľkej prestávke“ sa však v Diplomat aréne začínalo odznova (35:34)…

O ďalšie dve minúty viedol obhajca titulu poslednýkrát v zápase (41:40). Od tohto momentu prevzal taktovku vicemajster, ktorý po treťom dejstve viedol 50:48 a vďaka 10-bodovej šnúre z úvodu záverečného dejstva nielen v predstihu rozhodol o osude súboja, ale tímu Good Angels zároveň prerušil presne 900 dní trvajúcu sériu 68 víťazných extraligových stretnutí.

Ďalší program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
12. 10. 2016 (streda): Slovan Bratislava – GOOD ANGELS (17.30 h., ŠH Dom športu, 11. kolo Extraligy)
15. 10. 2016 (sobota): GOOD ANGELS – MBK Ružomberok (16.00 h., Angels aréna, 4. kolo Extraligy)
19. 10. 2016 (streda): UKF Nitra – GOOD ANGELS (ŠH Klokočina, 5. kolo Extraligy)
26. 10. 2016 (streda): GOOD ANGELS – DVTK Miskolc (18.00 h., Angels aréna, Európsky pohár FIBA)
29. 10. 2016 (sobota): GOOD ANGELS – Cassovia Košice (18.00 h., Angels aréna, 7. kolo Extraligy)

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.