Čajky prepisovali históriu! Prvýkrát dokázali zdolať Good Angels Košice

Publikované: 10.10.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. GOOD ANGELS Košice, Brown (10) vs. Žirková (7) (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanským Čajkám sa v sobotnom extraligovom šlágri podaril historický počin. Prvýkrát vo svojej doterajšej existencii dokázali poraziť 13-násobné šampiónky extraligy Good Angels Košice v súťažnom zápase, keď ich zdolali 75:70. Čajky tak zostali na víťaznej vlne, ktorú budú chcieť potvrdiť postupom z kvalifikácie Európskeho pohára už v stredu na domácej palubovke proti PEAC Pécs.

Lepší nástup do zápasu mali Košičanky a už po chvíli viedli 5:0, keď trojku trafila Kupčíková. Čajky však dokázali so svojimi súperkami držať krok a nepustili ich na väčší odstup, naopak štyri minúty pred koncom štvrtiny vyrovnala na 9:9 Oliver. Po prvej časti napokon mali mierny náskok 18:15 Košičanky. Podobne sa hralo aj v druhej štvrtine, Good Angels si stále udržiavali mierny náskok, no Čajky si ich držali na dostrel, no pred polčasom odskočili Košice na 6 bodov – 29:35.

Po prestávke však nabehli Čajky vo veľkom štýle a hnané zaplneným hľadiskom Diplomat arény rýchlo svoju stratu zmazali a prvýkrát sa dostali do vedenia zásluhou rýchlych štyroch bodov Oliver – 42:41. Potom Čajky začali mať viac z hry, darilo sa im v zakončení a využívali chyby hosťujúcej obrany. Naopak v defenzíve si počínali veľmi úspešne a darilo sa im aj v útoku, najmä podkošom, kde dominovala výborne hrajúca Oliver. Čajky si hlavne v priebehu poslednej časti vypracovali miestami až 14 bodový náskok, ktorý sa síce v závere podaril Košičankám znížiť, ale Piešťanky dôslednou hrou v závere dotiahli zápas do víťazného konca a Good Angels prvýkrát v histórii porazili v súťažnom zápase.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 75:70 (15:18, 29:35, 50:48)
Piešťanské Čajky: Oliver 27, Oroszová 12, Páleníková 11, Handy 7, Brown 5 (Mikulášiková, Slamová 7, (Dudášová 6, Balážová). Tréner: Martin Pospíšil.
Good Angels Košice: Oblak 24, Baugh 12, Stehlíková 10, Kupčíková 8, Bálintová 4 (Allen, Žirková 9, Janoščíková, Bilíková, Baburová 3). Tréner: P. Jankovič.
TH: 33/24 – 25/18. Fauly: 27 – 26. 5 faulov: Brown – Žirková, Stehlíková. Trojky: 5 – 2. Diváci: 650. Rozhodcovia: Šarišský, Lamoš, Perečinský.
Štvrtiny: (15:18, 14:17, 21:13, 25:22)