Po pauze ďalší "žlto-modrý" koncert

Publikované: 26.11.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Bálintová (9) vs. Piperková (9) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Po reprezentačnej prestávke nastúpili basketbalistky Good Angels Košice na ďalšie extraligové stretnutie. V ňom boli ich súperkami hráčky z Banskej Bystrice, ktoré podľa predpokladov mali byť a podľa priebehu hry aj boli pre držiteľa trinástich titulov ľahkým sústom. Skutočnú aktuálnu formu „žlto-modrých“ tak preverí až ich stredajší duel Európskeho pohára FIBA v maďarskom Miškovci.

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 94:41 (26:8, 46:19, 72:28)
Good Angels: Allen 17, Jurčenková 12, Baburová 11, Bálintová 7 /8 asistencií/, Baugh 6 (Stehlíková 14 /7 doskokov/, Žirková 9, Janoščíková, Kupčíková a Blanárová po 6). Tréner: P. Jankovič
Banská Bystrica: Ozdincová 9, Verlíková 8, Števulová 2, Todorović 1 /8 doskokov/, Piperková 0 (van Dalen 9, Pavlendová 8, Kovalčíková 4, Matejčíková 0). Tréner: M. Michálik
trojky: 3/18 – 4/24, TH: 9/14 – 11/12, fauly: 15 – 15, 5 faulov: 35. min. M. Todorović (Banská Bystrica), rozhodcovia: M. Perečinský, T. Doušek a J. Špirka,
štvrtiny: 26:8, 20:11, 26:9, 22:13

Košičanky súperky spod Urpína nijako nešetrili. V úvode im síce dovolili krátke najtesnejšie vedenie (2:3), no to bola len predzvesť basketbalovej smršte, ktorú predviedli ešte v prvej štvrtine (26:8). Aj v ďalších dejstvách „šliapali“ hostiteľky v ofenzíve naplno a ani v jednom z nich nezaznamenali menej ako 20 bodov. V záverečnom rezultáte síce tentoraz na 100-bodovú hranicu nedosiahli, ale aj napriek tomu dosiahli výrazné a suverénne víťazstvo.

Najbližší zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
30. 11. 2016 (streda): Aluinvent DVTK Miskolc – GOOD ANGELS (17.00 h., Miškovec, 4. kolo EuroCup FIBA)