Good Angels vyhrali aj v Ružomberku

Publikované: 18.12.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Jäzva

Good Angels (Foto: Jäzva)

Predposlednou prekážkou kalendárneho roka boli pre basketbalistky Good Angels Košice Liptáčky z Ružomberka. História nás už neraz presvedčila o atraktívnosti a vyrovnanosti súbojov týchto dlhodobo popredných klubov na mape Slovenského ženského basketbalu. To, že to bolo derby ako sa patrí sa mohli najlepšie presvedčiť priami návštevníci ružomberskej Koniarne.

MBK Ružomberok – GOOD ANGELS Košice 59:65 (9:16, 24:38, 36:53)
MBK Ružomberok: A. Baburová 15, Kelčíková 14, Kmeťová 13 /8 doskokov/, Lázárová 11, Campbell 0 (Moravčíková 4, Sujová 2, Mištinová 0). Tréner: J. Suja
Good Angels: Oblak 18 /3 trojky/, Allen 13, Jurčenková 9 /8 doskokov/, Bálintová 6 /6 asistencií/, Baugh 5 (Janoščíková, Kupčíková a D. Baburová po 4, Žirková 2). Tréner: P. Jankovič
trojky: 5/19 – 4/15, TH: 8/12 – 15/21, fauly: 24 – 18, 5 faulov: 32. min. T. Campbell a 39. min. L. Kelčíková (obe Ružomberok), rozhodcovia: A. Šarišský, T. Holländer a L. Bartoš
štvrtiny: 9:16, 15:22, 12:15, 23:12

Úvodný rozskok a možnosť prvého útoku si vybojovali domáce Ružomberčanky, no skóre celého stretnutia otvorila za Košičanky Vicky Baugh. Misky váh sa nakláňali raz na stranu domácich inokedy boli úspešnejšie hosťujúce hráčky, ktoré v závere prvej štvrtiny šnúrou 7:0 odskočili domácim na 16:9 a keďže v druhej štvrtine nedošlo k žiadnemu obratu, tak „žlto-modré“ odchádzali na polčasovú prestávku s vedením 38:24.

Zmena strán znamenala ďalšie narastanie skóre a Košičankám sa podarilo natiahnuť vedenie v zápase na 20 bodov. S tým sa odmietli húževnaté Ružomberčanky zmieriť a hnané domácim publikom sa pokúsili o skorigovanie výsledku v poslednej štvrtine. Aktívnejšou hrou v obrane a úspešnejším zakončením sa dokázali priblížiť súperkám na štyri body a celé stretnutie zdramatizovať. Skúsené Košičanky dokázali zápas udržať a nakoniec ho vyhrali rozdielom šiestich bodov 59:65.

„V prvom rade som spokojný, že sme dokázali toto stretnutie uhrať a potvrdiť postavenie v tabuľke. Samozrejme herný prejav nebol z našej strany ideálny, nakoľko už na nás dolieha únava a pocit uspokojenia po náročnom programe, ktorý sme absolvovali v poslednom období. Ružomberčanky by som chcel pochváliť za nasadenie a bojovnosť až do záveru stretnutia,“ vyjadril sa tréner Good Angels Košice Peter Jankovič.

Najbližší zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
20. 12. 2016: GOOD ANGELS – BKM Junior UKF Nitra /Angels aréna, 18.00 hod. – 14. kolo Extraligy/

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.