So Šamorínom nečakaná dráma, ale predsa víťazná

Publikované: 18.12.2016 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. ŠBK Šamorín, Oliver (34) vs. Vyňuchalová (6) (Foto: Laco Ďuračka)

Posledný domáci zápas Piešťanských Čajok v roku 2016 bol nečakanou drámou. V sobotnom súboji vôbec nešlo o jednoznačnú záležitosť domácich a Šamorín sa bil o senzačný výsledok do posledných sekúnd. Čajky však v závere aj s dávkou šťastia svoj náskok ubránili a napokon sa mohli tešiť z tesného víťazstva 63:59.

Šamorín mal lepší vstup do zápasu, keď viedol 4:0, no Čajky po piatich minútach otočili na 9:6 a od tohto momentu hosťujúci tím nepustili do vedenia. Šamorín však nedovolil Čajkám odskočiť na nedostihnuteľný bodový rozdieľ. Najväčší náskok mali Čajky tesne po polčase v 21. min, kedy viedli o 14 bodov, no potom sa hostkám podarilo skóre znižovať. Ešte päť minút pred koncom Čajky viedli 59:47, čo sa zdalo ako pohodlný náskok. Šamorín sa však nevzdal, využíval chyby v obrane domácich a pár sekúnd pred koncom sa dotiahol na dva body – 59:61. V závere minula dvojbodovú strelu Vyňuchalová a na druhej strane po falue Slezárikovej premenila dva trestné hody Slamová a spečatila tak víťazstvo Piešťanských Čajok na 63:59.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 63:59 (15:11, 38:27, 54:43)
Piešťanské Čajky: Slamová 15, Oroszová 12, Handy 10, Brown 9, Oliver 4 (Mikulášiková 8, Dudášová 5, Horvátová). Tréner: M. Pospíšil.
ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 22, Beronja 16, Hašková 10, Theiner 2, Slezáriková 2 (Lelkes 2, Nagyová 5, Slimáková). Tréner: T. Kačmárik.
TH: 9/7 – 23/16. Fauly: 12 – 20, 5 faulov: 36. Oliver. Trojky: 6 – 1. Divákov: 340. Rozhodovali: Peter Ženiš, Lucia Gálová, Richard Sirocký.
Štvrtiny: 15:11, 23:16, 16:16, 9:16).

Piešťanské Čajky vs. ŠBK Šamorín, zahádzaná palubovka (Foto: Laco Ďuračka)

Sobotný zápas bol spojený aj s dobročinnou predvianočnou akciou S Plyšákom na Čajky. Po záverečnom klaksóne fanúšikovia na palubovku nahádzali ozaj veĺký počet, plyšových hračiek, ktoré ešte pred Vianocami poputujú medzi deti, ktorým to pomôže spraviť krajšie vianočné sviatky :) Ďakujeme!

Piešťanské Čajky vs. ŠBK Šamorín, plyšáky (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.