Hra s ohňom postup nespálila

Publikované: 25.01.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: fiba.com

Flammes Carolo Ardennes (Fr.) - GOOD ANGELS Košice (Foto: fiba.com)

Ak sa po otváracom súboji prvého kola play-off Európskeho pohára basketbalistiek medzi Good Angels Košice a Flammes Carolo Ardennes hovorilo o tom, že ani 19-bodový triumf nášho majstra o jeho postupe nerozhodol, tak úvod odvety tomu dal za pravdu a galský kohút hlasne kikiríkal počas jej celého priebehu. Našťastie však „žlto-modré“ utrpeli prehru, ktorá ich dostala do pozície víťaza. ** **Flammes Carolo Ardennes (Fr.) – GOOD ANGELS Košice 72:58 (26:14, 35:33, 53:45)

1:1 na zápasy; na základe celkového skóre 136:141 do 2. kola postúpil tím GOOD ANGELS Košice

Ardenes: Mestdagh 20 /4 trojky/, Berezhynska 18 /11 doskokov/, Lewis a Minte po 10, Bouderra 9 (Djaldi-Tabdi 4, Majekodunmi 1, Turčinović a Galliou-Loko 0). Tréner: Romuald Yernaux
Good Angels: Oblak 15, Allen 11, Baugh a Jurčenková po 7, Bálintová 3 (Stehlíková 9, Baburová 4, Kupčíková 2). Tréner: Peter Jankovič
trojky: 6/23 – 3/10, TH: 18/20 – 11/14, fauly: 21 – 20, rozhodcovia: S. Herbertsson (Isl.), M. Nazimek (Ír.), B. Van Slooten (Hol.)
štvrtiny: 26:14, 9:19, 18:12, 19:13

Košičanky začali na severe Francúzska presne tak, ako si to pred zápasom neželali. Po troch minútach musel ich kormidelník Peter Jankovič siahnuť po oddychovom čase, aby pribrzdil rozlet domácich, ktoré „žlto-modrým“ odskočili na 14:2. Po „tajm-aute“ síce ešte hostiteľky zvýšili na 16:2, no od tohto momentu sa už náš majster začal vracať do zápasu.

Prehru v prvej štvrtine síce neodvrátil (26:14), ale stroj Good Angels sa predsa len začal rozbiehať. Ešte v prvom polčase predviedla mašina z metropoly východu svoje schopnosti a precíznou obranou i stále presnejšou koncovkou postupne znížila náskok súperiek na dva body (35:33), čo v preklade znamenalo, že v druhej polovici mali „žlto-modré“ v boji o postup k dobru 16 bodov.

Aj po obrátke dokázali hráčky Good Angels pokračovať v zlepšenom výkone a takmer dvadsať minút po náraste manka na hrozitánskych 14 bodov sa dokázali dostať do vedenia (37:38). V tesnom vedení sa udržali do 26. minúty (41:43), no zvyšok tretieho dejstva patril hráčkam FCB Ardennes, ktoré si pred poslednou štvrtinou vypracovali osembodový náskok (53:45).

Záverečné dejstvo bolo najskôr päť minút strelecky chudobných, no hostiteľkám stačilo len trochu priestoru na to, aby 3-a pol minúty pred klaksónom odskočili Košičankám na 14 bodov (64:50). Tým ešte viac tuhla krv žilách potom, ako o minútu neskôr Kaleen Lewis zvýšila na 68:52 a zásah Amel Bouderra pol druha minúty pred klaksónom takmer kompletne zmazal náskok „žlto-modrých“ (71:53).

V záverečnej minúte Košičanky spasili ich najlepšie strelkyne v zápase. Najskôr Austrálčanka Rebecca Allen minútu pred koncom znížila na 71:55 a o ďalšiu trištvrte minútu postup nášho úradujúceho majstra 15. bodom v zápase poistila Teja Oblak (71:57). Streleckú bodku za dramatickým duelom napokon dala Anna Jurčenková, ktorá „postupovú prehru“ Good Angels spečatila na konečných 58:72.

Trinásťnásobný držiteľ slovenského extraligového titulu si tak v sérii s najvyššie klasifikovaným tímom základnej časti Európskeho pohára FIBA vybojoval miestenku do 2. kola play-off. To rozohrá na vlastnej palubovke vo štvrtok 9. februára 2017 o 17.45 hod. proti úspešnejšiemu z lotyšsko-maďarského dua TTT Riga – CEKK Cegléd (1. zápas tejto série vyhral Cegléd 73:66, odveta sa hrá vo štvrtok 26. 1. 2017).

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.