Jasná výhra majstra v Šamoríne

Publikované: 28.01.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Barbora Bálintová

Nášmu úradujúcemu šampiónovi sa v predposlednom kole základnej časti Extraligy basketbalistiek podarilo bez výraznejších problémov naplniť papierové predpoklady a triumfovať na palubovke Šamorína. Hráčky Good Angels tak už len jediné víťazstvo delí od spečatenia vedúcej pozície, z ktorej – ak na budúci týždeň uspejú v Poprade – vstúpia do nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto.

ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS Košice 71:94 (20:25, 31:55, 55:73)
Šamorín: Vyňuchalová 23, Slezáriková 13, Nagyová 11, Beronja 5, Theiner 3 (Lelkes 8, Hašková 7, Lukačiková 1, Óváriová 0). Tréner: T. Kačmarik
Good Angels: Bálintová 17, Oblak 15 /3 trojky/, Allen 13, Jurčenková 8, Janoščíková 6 (Stehlíková 10 /8 doskokov/, Baburová 8, Baugh a Blanárová po 6, Majorošová 5), Tréner: P. Jankovič
trojky: 6/10 – 6/12, TH: 11/17 – 8/11, fauly: 14 – 19, technická chyba: 37. min. M. Beronja (Šamorín), rozhodcovia: Z. Tomašovič, M. Donovalová a M. Matejčík
štvrtiny: 20:25, 11:30, 24:18, 16:21

Košičanky si do nadstavbovej tabuľky prenesú aj výsledok dosiahnutý na juhu Slovenska a aj preto sa do hostiteliek zahryzli od úvodu. Otváracia šesťbodová šnúra „žlto-modrých“ však Šamorínčanky nezaskočila a v prvej štvrtine ponúkli oba kolektívy obecenstvu atraktívnu prestrelku (20:25). Jej podoba obhajcovi titulu veľmi nevoňala a tak ju v druhom dejstve „trochu“ upravil.

Podarilo sa mu to zlepšenou obranou, ktorou znížil štvrtinový bodový „prídel“ domácich o takmer polovicu a naopak vlastný „nástrel“ vylepšil na 30 bodov. Vďaka tomu sa do konca polčasu súperkám vzdialil na 24 bodov (31:55) a necelé dve minúty po obrátke dosiahli hráčky Good Angels najvyšší rozdiel v zápase – 31 bodov (34:65).

Východniarky sa však nehnali za zvyšovaním náskoku. Naopak, priaznivý vývoj využili ich tréneri na to, aby najviac vyťaženým hráčkam dopriali menší oddych a na palubovke ich zastúpili kolegyne z lavičky. Tie ich bez výraznejších problémov dokázali nahradiť a spoločnými silami doviedli dobre rozbehnutý duel do víťazného konca.

Najbližší program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
04. 2. 2017 (sobota): BAM Poprad – GOOD ANGELS (17.30 h., Aréna Poprad, 18. kolo Extraligy SR)
09. 2. 2017 (štvrtok): GOOD ANGELS – CEKK Cegléd (17.45 h., Angels aréna, 1. zápas 1/8-finále play-off)
16. 2. 2017 (štvrtok): CEKK Cegléd (Maď.) – GOOD ANGELS (2. zápas 1/8-finále play-off ECW)