Domáca radosť basketbalistiek Nitry

Publikované: 01.02.2017 Autor/Zdroj: LO, BK Foto: Miroslav Slávik

BKM Junior UKF Nitra vs. Slovan Bratislava, Nikola Kováčiková (15) (Foto: Miroslav Slávik)

Mladý tím nováčika vyhral štvrtýkrát v extraligovej sezóne. O dve výhry však v tabuľke prišiel po odstúpení Cassovie.

BKM Junior UKF Nitra – Slovan Bratislava 60:50 (8:10, 21:16, 15:12, 16:12)
rozhodovali: R Bara, Matejčík a Kurpaš, TH: 14/12 – 23/15, fauly: 21 – 21, trojky: 4 – 7, 5 OCH: Migová (Nitra).
BKM: Fehérová 15, Kováčiková 14, Martišková 9, La. Dubeňová 4, Migová 4 (Li. Dubeňová 7, Svetlíková 5, Ivanická 2).
Slovan (najviac bodov): Vargová 15 (3 tr.), Turzáková 12, Talajková 11.

Cassovia Košice odstúpila zo súťaže.

Po víkende sa súťaž rozdelí na dve skupiny (1–4, 5–8). Prvé kolo nadstavby bude 11. 2.

HLASY TRÉNEROV (zdroj: BKM)

Peter Kováčik, Nitra: „Zápas bol viac ako polovicu vyrovnaný, v niektorých fázach sme odišli na viac ako jedenásť bodov, ale nedôslednou obranou sme tento náskok stratili. To isté aj v posledných piatich minútach zápasu, sme mali veľké rezervy v premieňaní čistých podkošových šancí. Posledné dve minúty boli rozhodujúce v tom, že tam sme zahrali veci, ktoré vieme. Myslím si, že z môjho pohľadu to bol výkon z celej sezóny najhorší a máme veľa roboty na to, aby sme ho zlepšovali.“

Danilo Rakočevič, Slovan: „Konečne po dvoch mesiacoch, kde sme boli bez srdca a energie, sme zahrali zápas, v ktorom sme chceli vyhrať, aj keď sme možno neboli favoriti. Máme nejaké súkromné problémy, ale je dobré, že sme sa snažili, že existujeme a určite sa budeme snažiť aj v nadstavbe. Nitra vyhrala svojou agresivitou, trápili nás dostatočne, ale to je ich hra. My sme nevydržali trochu aj kondične a máme takisto neskúsené hráčky. Rozhodcovia pískali veľmi dobre tri štvrtiny, všetci traja sú dobrí rozhodcovia, ale poslednú štvrtinu boli veľmi sporné situácie, keď sa rozhodovalo päť-šesť minút pred koncom. Myslím si, že by nás mohli trošku rešpektovať, aj my sa snažíme hrať extraligu, aj keď možno nemáme na to podmienky.“

Celú fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť tu:

mynitra.sme.sk Autorské práva nasanitra.sme.sk a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu nasanitra.sme.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.