Prekvapujúci priebeh s očakávaným rezultátom

Publikované: 11.02.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištoňová

GOOD ANGELS Košice - MBK Ružomberok (Foto: Ľubka Ištonová)

Ani nie štyridsaťosem hodín po „eurocupovom“ dueli s maďarským Ceglédom čakal na basketbalistky Good Angels Košice prvý súboj extraligovej nadstavby proti Ružomberku. Stretnutie, v ktorého 17. minúte bol stav nerozhodný 29:29, bolo najmä v prvom polčase skutočne nečakane vyrovnané, no po „veľkej“ prestávke sa už stalo záležitosťou papierového favorita.

GOOD ANGELS Košice – MBK Ružomberok 65:45 (19:14, 34:30, 54:38)
Good Angels: Oblak 13, Allen 9, Jurčenková 8, Bálintová 5, Baugh 3 (D. Baburová 10, Stehlíková 7, Kupčíková 4, Janoščíková 3, Blanárová 2, Bilíková 1, Majorošová 0). Tréner: P. Jankovič
Ružomberok: Lázárová 13, Mištinová 11, Kmeťová 5, Kelčíková 4, Moravčíková 0 (A. Baburová 6, Campbell 5, Bartánusová 1, Jarinová 0). Tréner: J. Suja
trojky: 5/13 – 3/13, TH: 14/18 – 8/14, fauly: 17 – 21, 5 faulov: 36. min. E. Kmeťová (Ružomberok), technická chyba: 33. min. R. Allen (Good Angels), rozhodcovia: T. Lukáč, J. Kovalčík a P. Gacík
štvrtiny: 19:14, 15:16, 20:8, 11:7

Košičankám sa nepodarilo vstúpiť do zápasu podľa predstáv a najmä v prvom polčase stratili nečakane vysoký počet lôpt a predviedli i viacero výpadkov v obrane. Na hráčkach v žlto-modrých dresoch bola jasne badateľná únava po náročnom a dôležitom štvrtkovom zápase proti Ceglédu, no na tréneroch Good Angels bola neprehliadnuteľná nespokojnosť s prejavom družstva.

Jeho výkon sa zlepšil až po zmene strán a už v priebehu tretej štvrtiny začali diktovať tempo hry i postupne zvyšovať náskok. Ružomberčanky sa síce snažili s domácimi držať krok, no postupom času im došli sily. Úradujúceho majstra však necelú polhodinu kvalitne popreháňali a snáď aj dobre preverili pred štvrtkovou odvetou 2. kola play-off Európskeho pohára FIBA.

Februárový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
16. 2. 2017 (štvrtok): CEKK Cegléd (Maď.) – GOOD ANGELS (18.00 hod., 1/8-finále play-off ECW)
18. 2. 2017 (sobota): Šamorín – GOOD ANGELS (18.00 hod., ŠC Samaria, 2. nadstavbové kolo)
22. 2. 2017 (streda): Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS (18.00 h., Diplomat Aréna, 3. nadst. kolo)
25. 2. 2017 (sobota): Ružomberok – GOOD ANGELS (17.00 h., ŠH Koniareň, 4. nadstavbové ko­lo)