Čajky zabrali v kľúčových momentoch a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

Publikované: 26.03.2017 Autor/Zdroj: Tomáš Horký Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok (Foto: Laco Ďuračka)

Piešťanské Čajky vstúpili do semifinálovej série s MBK Ružomberok víťazstvom. V úvodnom stretnutí v Diplomat aréne si Čajky v nie príliš produktívnom stretnutí s Liptáčkami poradili v pomere 48:39 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Tá bude pokračovať druhým duelom v stredu o 17:00 hod v Ružomberku.

Od začiatku stretnutia sa na produktivite oboch celkov podpísala nepresná streľba a prvá štvrtina skončila len 7:5 pre Ružomberok. V druhej časti streleckú smolu zlomili Čajky ako prvé a odskočili Liptáčkam na 21:7 v úvode 18. minúty. Do rovnakého času čakali v druhej časti Ružomberčanky na prvý kôš, ktorý sa im podarilo streliť až v čase 17:44. Čajky napokon šli na polčasovú prestávku s náskokom 25:12.

Po prestávke sa Čajkám podarilo navýšiť skóre na 18 bodový rozdiel 30:12, v 23. min, ale hostkám sa podarilo sťahovať stratu a pred poslednou štvrtinou viedli Čajky len 35:29. V čase 34:23 dokonca Ružomberok vyrovnal, no Čajky sa nezľakli a v kľúčových momentoch skórovali a v poslednej päťmínútovke ešte odskočili na konečných 48:39.

Druhý duel semifinálovej série sa odohrá v stredu 29. marca o 17:00 na palubovke MBk Ružomberok.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 48:39 (5:7, 25:12,35:29)
Piešťanské Čajky: Brownová 18, Slamová 9, Handyová 5, Oliverová 5 (11 doskokov), Oroszová 4 (Páleníková 5, Mikulášiková 2, Dudášová) Tréner: M. Pospíšil.
MBK Ružomberok: Campbellová 8, Lazárová 4, Myersová 2, Mištinová 2, Kmeťová 1 (Moravčíková 6, Baburová 5, Smithová 5, Bartánusová 2, Kelčíková). Tréner: J. Suja.
TH: 12/9 – 9/7. Fauly: 15 – 14. Trojky: 3 – 0. Divákov: 650. Rozhodovali: Ženiš, Margala, Gálová.
Štvrtiny: 5:7, 20:5, 10:17, 13:10.

Martin Pospíšil, Piešťanské Čajky: Neočakávali sme, že to bude jednoduché stretnutie a to sa aj potvrdilo. Bude toveľmi ťažká séria a sme radi, že sme prvý krok zvládli. O našom víťazstve rozhodlo, že sme dokázali zvládnuť kľúčové momenty, keď sa súperovi podarilo vyrovnať skóre. V tom momente sme si pomohli dvomi košmi a dokázali sme sa od súpera odpútať a náskok sme už nepustili.

Piešťanské Čajky Autorské práva piestanskecajky.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu piestanskecajky.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.