Košice aj Piešťany sú už len krok od finále

Publikované: 30.03.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta

Extraliga ženy Logo

Už len jedno víťazstvo delí basketbalistky Good Angels a Piešťanských Čajok od postupu do finále o majstrovský titul. V prípade, že sa im to podarí sa môžu po roku opäť stretnúť v boji o pohár pre majstra republiky. Nita aj Slovan zvládli svoje zápasy a vyrovnali tak série o 5. až 8. miesto.

ŠBK Šamorín – Good Angels Košice 50:76 (9:16, 28:15, 0:24, 13:21) – stav série 0:2

Košičanky sa na palubovke Šamorína pomalšie rozbiehali a domáce hráčky im pripravili veľké prekvapenie v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o 13 bodov. Do polčasovej prestávky tak išli šamorínske basketbalistky s vedením 37:31. Zo šatní však vyšli žlto-modré absolútne skoncentrované a súpera k ničomu nepustili, čoho výsledkom bola perfektná desaťminútovka v podaní hostiek, ktoré súpera zničili 24:0 a získali vedenie na svoju stranu. V záverečnej štvrtine postupne majster zvyšoval svoj náskok a napokon si domov priviezol okrem výhry 76:50 aj postupový mečbal. Najlepšou hráčkou zápasu bola Victoria Baughová, ktorá si pripísala double-double za 10 bodov a 14 doskokov. V drese domácich sa darilo Romane Vyňuchalovej s 10-bodmi a 7-doskokmi.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 56:62 (18:16, 19:20, 8:12, 11:14) – stav série 0:2

Prvý zápas série medzi Piešťanmi a Ružomberkom zvládli lepšie Čajky, ktoré vyhrali o deväť bodov, v odvete na palubovke súpera uspeli o sedem. Opäť sa však ich víťazstvo nerodilo ľahko, keď v polčase zverenky trénera Pospíšila prehrávali tesne 36:37. Od tretej štvrtiny predvádzali oba celky tak ako v celom prvom zápase veľmi kvalitnú defenzívu, čo vyhovovalo najmä hosťujúcemu tímu, ktorý si pomaly budoval náskok. Domáce sa držali v hre vďaka úspešným trestným hodom, no druhú prehru v sérii už nedokázali odvrátiť. Najlepšou strelkyňou duelu bola s 24-bodmi piešťanská Tiffany Brownová. V tíme Ružomberka excelovala Janae Smithová, ktorá ku 15-bodom pridala aj 9 doskokov.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 54:49 (10:24, 22:7, 11:10, 11:8) – stav série 1:1

Séria o 5. až 8. miesto medzi Nitrou a Banskou Bystricou sa zdramatizovala po tom, ako aj v druhom zápase uspel domáci tím. V prvom polčase sa oba tímy naťahovali o vedenie, napokon ho vyhrali domáce hráčky 32:31. Veľmi vyrovnaný duel pokračoval aj v druhom dejstve, v ktorom si mierny náskok vytvorili nitrianske basketbalistky a dokráčali k dôležitému víťazstvu, po ktorom je séria vyrovnaná 1:1 na zápasy. Domáca Nikola Kováčiková nastrieľala 18 bodov a na strane hostí sa darilo Monike Verlíkovej so 16-bodmi.

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 57:49 (18:13, 13:15, 10:12, 16:9) – stav série 1:1

V súboji medzi západom a východom je séria vyrovnaná, po tom ako sa basketbalistkám bratislavského Slovana podarilo uspieť na domácej palubovke. Rozhodujúcim faktorom bola okrem iného aj streľba z diaľky, pretože spod koša boli oba tímy vyrovnané. Z pohľadu trojkových pokusov však trafili domáce hráčky zo sedemnástich striel päť, zatiaľ čo Popradčanky z rovnakého množstva dali jedinú trojku. V bratislavskom drese si štatistiky vylepšila Renáta Talajková, ktorá zaznamenala okrem 17-bodov aj 10 doskokov. Najlepšou strelkyňou duelu však bola Lucia Hadačová s 18-bodmi, ku ktorým pridala aj 9 doskokov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.